Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Starnutie je výzva pre všetkých. Aj pre biznis

13.05.2019 | Mária Hunková

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

15.05.2019 | efmuk

To nemyslíte vážne, keď píšete že "Čísla hovoria jasne. Do roku 2060...". Máte pocit, že v roku 1979 niekto "jasne" vedel na základe "čísiel" aký stav bude do roku 2020??? Aké scenáre ste zohľadnili, resp. preverili ste si, s akými scenármi pracujú autori štúdií, z ktorých ste "spracovali" tento článok???

16.05.2019 | mánička

Čísla hovoria jasne, do roku 2060 - toto je pre mňa začiatok vtipu.....Pred 15 rokmi si nikto nevedel predstaviť Európu plnú imigrantov, dnes je to realita.

Dajme čísla minulosti. Do r. 1974 ženy odchádzali do dôchodku 58-ročné, muži 60-roční. Žien bolo približne o 50 tis viac ako mužov. Potom ženy začali odchádzať do dôchodku vo veku 53 - 57 rokov a počet žien oproti mužom vzrástol až na vyše 150 tis. Dnes sa dôchodkový vek vyrovnáva a počet žien prevyšuje mužov len o 128 tis a neustále klesá. Naozaj si niekto myslí, že ľudia, ktorí odídu do dôchodku ako 64-roční si budú užívať dôchodok 20 rokov?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.