Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Firmy zaplatia ďalší výmysel SNS

17.05.2019, 05:08 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Názor | Po rekreačných poukazoch prichádzajú na rad športové pre deti zamestnancov. Fungovať by mali na rovnakom princípe a zaplatiť by ich mali opäť firmy.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

kollarova zuzana komentar

Zamestnávateľ prispeje zamestnancovi na dieťa do 18 rokov maximálne 275 eur a zvyšok do 500 eur zaplatí registrovanému športovému klubu rodič. Dôležité sú ešte štyri podmienky – o poukaz treba požiadať, zamestnanec musí u zamestnávateľa pracovať nepretržite najmenej dva roky, dieťa musí mať trvalý alebo obdobný pobyt na Slovensku a musí byť najmenej 6 mesiacov členom športového klubu. Príspevok zamestnávateľa má byť oslobodený od daní a odvodov.

Jeden rozdiel by tu predsa len mal byť. Kým tie rekreačné sú pre firmy nad 50 zamestnancov povinné, športové pre ne majú byť dobrovoľné. Zatiaľ. Zamestnávatelia by sa však mali mať na pozore. Keď národniari pripravovali rekreačné poukazy, z dobrovoľného benefitu sa stal v parlamente pre firmy povinný. A dobre z neho profitujú aj gastrolístkové firmy, ktoré majú teraz novú príležitosť.

Neprehliadnite

SNS hovorí, že pri športových poukazoch, ktoré zaplatia firmy, ide len o prvý krok. Čo by malo byť tým druhým? V januári by mal vzniknúť špeciálny fond, z ktorého by sa mal financovať šport, a tiež ďalší variant športových poukazov.

Tie by mali schvaľovať nejaké komisie. Zákon na zriadenie fondu už národniari

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.