Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O krok vpredu: Náročný motorista si pri deriváte M Sport príde na svoje

18.05.2019, 13:59 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Tak toto je jeden z prípadov, keď sa tlačí do povedomia už trochu sprofanované konštatovanie „ikona po generačnom reštarte“. Na BMW radu 3 však sedí ako uliate. V strednej triede hrá dlhodobo najvyššiu ligu spoločne s takými matadormi ako Audi A4 a Mercedes-Benz triedy C.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Pritom koncepčne vyznáva skôr konzervatívne poňatie. To znamená sedan s motorom vpredu a pohon zadnej nápravy (vyrábajú sa tiež štvorkolky). Medzi prioritami tradične vedú jazdné vlastnosti pred úžitkovou hodnotou. Trojkové BMW také vždy bolo, ale platí to aj o najnovšej generácii? Naplní povesť šoférskeho automobilu?

Odpovedá nové BMW 330i M Sport a ja sa jeho odpoveď pokúsim interpretovať. Čo je zač? „Zadnokolka“ s prepĺňaným benzínovým motorom pod prednou kapotou spriahnutým so športovou osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Summa summarum za 69 179 eur. Sedan 330i sa dá síce kúpiť „už“ za 43 200 eur, línia M Sport (špeciálny podvozok, brzdy M, aerodynamický balík, originálne 18-palcové disky kolies, športový volant a sedadlá) cenu zvyšuje o 6 650 eur a zvyšok ide na konto príplatkovej výbavy. V jej rámci spomeniem aspoň mobilnú konektivitu, bezdrôtové nabíjanie, laserové svetlomety, LED hmlovky, head-up displej, ovládanie gestami, balík asistenčných systémov Professional či Harman/Kardon Surround Sound audio systém...


Láska na prvý pohľad

Nízke rozkročené modely so športovým akcentom milujem, preto pri hodnotení exteriéru nového bavoráka možno nebudem celkom objektívny. Skrátka, priznávam lásku na prvý pohľad. Už sedan minulej generácie som bral všetkými desiatimi, tento je však už proporčne onakvejší. Uznajte, že prírastok 85 mm dĺžky karosérie a 16 mm na šírku pri prakticky nezmenenej výške siluety bavorskej trojke rozhodne nemohol uškodiť.

Neprehliadnite

Rozšírený rozchod kolies vpredu o 43 mm a vzadu o 21 mm vytláča príplatkové 19" M obutie tesne k lemom blatníkov – niekam na úroveň rozšírených prahov. Pre výsledný efekt robí svoje aj podvozok znížený o desať čísiel. To je ono. K tomu mäkké aerodynamické línie prikrčenej šelmy, bohato vetraný predok, „zátišie dvoch výfukových hrdiel pod bumerangmi LED svetelného podpisu“ a obraz je kompletný.

Zrastený s autom


Hneď po

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.