Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z „ítečkára“ vyrástol najväčší obchodník s vínom

19.05.2019, 19:00 | Marek Legéň | © 2019 News and Media Holding

Ako sa programátor vypracuje na experta na víno aj bez someliérskych školení? Do omrzenia degustuje a učí sa popri tom, ako sa víno stane jeho denným podnikateľským chlebom. Takouto cestou sa vydal vyštudovaný „ítečkár“ Július Chládek, ktorý v rámci vlastného biznisu ochutná zhruba dvetisíc druhov vína za rok.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Podnikanie

Spoločnosť Corner SK, ktorú založili v 90. rokoch minulého storočia s manželkou Andreou, sa vypracovala na najväčšieho obchodníka s vínom na slovenskom trhu. Chládekovci sa snažia viesť firmu v priateľskom a tímovom duchu, preto si zakladajú na dôkladnom výbere ľudí.

Ruku k spoločnému dielu pridávajú už aj ich deti Silvia a Richard a umocňujú tak rodinný charakter biznisu. Okrem vína sa jeho pevnou súčasťou stala káva i destiláty.

Cesta k vínu

Začiatky podnikania manželov Chládekovcov vôbec nenasvedčovali tomu, že sa stanú rešpektovaným hráčom v obchode s vínom. Ich prvá firma Protech Group, ktorá vznikla po páde socializmu, pôsobila v IT biznise.

Po krátkom čase sa jej zameranie zmenilo na obchod s čerstvým ovocím, ktoré dodávali rakúskym výrobcom džúsov. Vďaka dobrým obchodným vzťahom s nimi začali predávať nealkoholické nápoje na Slovensku. Zastupovali a predávali značky ako Yo, Granini, Hohes C či Radenska.

Neprehliadnite

Postupne to však Chládekovcov začalo ťahať smerom k vínu, ktoré zaparkovali pod inú eseročku. Dve biznisové vetvy s nápojmi ťahali do prelomu milénia. V tom období sa odstrihli od nealka a sústredili sa na obchodovanie s vínom, ku ktorému pridali kávu. Podnikanie v týchto segmentoch ťahajú odvtedy už len pod hlavičkou súčasnej firmy Corner SK.

„Počas troch rokov reštrukturalizácie sortimentu sme zostali na rovnakom obrate, iba sme znížili množstvo tovaru na tretinu,“ hovorí J. Chládek. Ročné tržby Corner SK sa šplhajú k dvanástim miliónom eur, čo z firmy robí jednotku medzi slovenskými obchodníkmi s vínom s výrazným odstupom od konkurencie. Ďalšími takmer tromi miliónmi eur obratu prispieva česká obchodná dcéra. Dohromady Chládekovci zamestnávajú do osemdesiat ľudí.

K najväčším domácim konkurentom Corneru medzi obchodníkmi s vínom patria

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Podnikanie

Tagy Rodinné firmy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.