Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývalý riaditeľ fabriky prekladá z taliančiny a vedie malú firmu

19.01.2019, 05:15 | Peter Scherhaufer | © 2019 News and Media Holding

Marcel Melicher je manažér, ktorý si v biznise vyskúšal rôzne polohy, pričom každá z nich ho v istom momente priviedla do bodu, keď bol vystavený náročnej hodnotovej skúške. Uvedomil si napríklad to, že sociálny status k šťastiu nevedie. Alebo aby sa pohol dopredu, bol ochotný obetovať aj podiel vo firme, ktorú spoluzakladal. Aj to ho naučilo počúvať vnútorný hlas a nebáť sa nových výziev, hoci by sa na prvý pohľad zdali nezlučiteľné s jeho dovtedajším pôsobením.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Dva roky šéfoval IT oddeleniu nadnárodnej personálnej agentúry Trenkwalder v Taliansku, spoluvlastnil a riadil spoločnosť na správu informačných systémov IT line, súbežne stál v Šamoríne desať rokov na čele stredne veľkej fabriky významnej talianskej značky. A hoci firmu Bomisa napokon zmietla hospodárska kríza, on popri jej manažovaní externe vyštudoval na vysokej škole taliančinu.

Dnes sa okrem prekladateľstva a tlmočníctva venuje na plný úväzok najmä malej remeselno-dizajnovej firme, ktorá pod značkou Mellow vyrába vankúše, prikrývky či iné úžitkové predmety s originálnymi ilustráciami dizajnéra Adriána Macha. A tie smerujú postupne nielen na Slovensko a do Česka, ale aj do sveta.

(Ne)byť ako ostatní

Do severotalianskej Modeny prišiel v roku 2003 z bratislavského Trenkwalderu, v ktorom bol zamestnaný na úseku informačných technológií. Mal vtedy 25 rokov a pred sebou výzvu šéfovať IT oddeleniu talianskej centrály rakúskej personálnej agentúry. Jeho hlavnou úlohou bola integrácia informačno-technologickej infraštruktúry v rámci Apeninského polostrova, s čím bolo spojené aj časté cestovanie.

Zdroj: Maňo Štrauch

V tom období ešte Slovensko nebolo členom Európskej únie, a tak sa natíska otázka, ako sa k nemu ako k človeku z bývalého východného bloku

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.