Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ostrovy normálnosti v štátnej správe

19.01.2019, 19:15 | Matej Horňák | © 2019 News and Media Holding

Bol to síce len mesiac, no letná stáž v Inštitúte environmentálnej politiky (IEP) na ministerstve životného prostredia mi v mnohom zmenila pohľad na štátnu správu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Použi rozum

Začalo sa to nevinne – natrafil som na inzerát, ktorým si analytické jednotky na ministerstvách hľadali stážistov. Už dlho tieto inštitúcie uctievam ako ostrov normálnosti v štátnej správe, a tak som si povedal, že skúsim šťastie.

Už začiatok svedčil o tom, že latka je nastavená vysoko. Po odoslaní úvodných formalít, ako je životopis a motivačný list, všetci záujemcovia dostali pozvánku na akýsi spoločný test, ktorý mal preveriť, čo vieme, aby sme sa dostali na tú najvhodnejšiu pozíciu.

V určený čas nám sprístupnili niekoľkostranový online formulár, kde sme riešili úlohy, od jednoduchších zadaní z ekonomickej teórie, práce s Excelom, až po náročnejšie ekonometrické výstupy v angličtine. Napokon sa mi do niekoľkých týždňov ozvali z IEP, že som v testoch uspel.

Neprehliadnite

 • Čo znamená demokracia
  Osnovy občianskej náuky na základných a stredných školách neznejú zle. Žiaci sa...

Počas stáže som sa venoval zelenému verejnému obstarávaniu. Robil som prieskum trhu, prepočítaval, analyzoval, pracoval s údajmi. Viac-menej samostatne, no s veľkou podporou skúsených kolegov.

Ak sa vám však objaví v hlave

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy Použi rozum

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.