Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spravodlivosť iba pre Roškovú nestačí

Názor | Úradné vyhlásenie policajného hovorcu, že vyšetrovateľ „v decembri minulého roku obvinil dve fyzické a jednu právnickú osobu zo zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a z prečinu subvenčného podvodu“, preložili Aktuality.sk do ľudskej reči: Polícia obvinila z trestných činov Ľubicu Roškovú, bývalú prominentku Smeru-SD.

17.01.2019, 05:15 | Marián Leško | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 4

komentár Marián Leško 2017

Komentátorka Zuzana Kepplová napísala, že to, čo pre bratislavské námestia znamenalo posadenie Mariána Kočnera do basy a odsúdenie Ladislava Bašternáka, predstavuje pre východ republiky nezvolenie Jany Vaľovej a obvinenie Z. Roškovej. Je to „prísľub, že spravodlivosť príde aj do vášho mesta“. Otázka znie, či príde aj po všetkých, čo by si to zaslúžili.

Pokiaľ ide o vecnú stránku prípadu, je viac ako jasná. Firma pani Roškovej, „mojej Ľubky“, ako o nej hovoril bývalý premiér, brala dotácie na pozemky, na ktoré nemala zákonný nárok. Fakticky si to overila už aj Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA), ktorá to mohla a mala vedieť ako prvá.

Neprehliadnite

V jeseni minulého roku totiž urobila kontrolu priamo na mieste, teda na plochách, na ktoré si Roškovej spoločnosť Agro Porúbka žiadala priame platby. A potvrdila, že ide o „nespôsobilé plochy, čo malo za následok nezrovnalosti zistené po vyplatení platieb. Aktuálne prebieha proces vymáhania neoprávnených platieb od žiadateľa.“

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Ak toto zistila špecializovaná platobná agentúra, tak je zrejmé, že ani polícia nemôže zistiť nič iné. Faktický základ pre dôvodné podozrenie, že v tomto prípade naozaj došlo k zločinu a prečinu, je teda veľmi silný. Ale silné je aj podozrenie, že stíhané budú iba osoby, ktoré z nich profitovali, ale nie tie, ktoré umožnili, aby sa zločin dokonal.

Modus operandi,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Rubrika Názory

Tagy Názory, Res publica Mariána Leška