Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Peugeot 508: tip pre estétov 
a náročných šoférov


19.01.2019, 13:58 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Keď sa chystám vyskúšať nový peugeot, ovládne ma zvláštny nepokoj. Čerstvé skúsenosti z posledných rokov mi totiž pripomínajú, ako som vždy prekvapený inakosťou novinky v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Netajím, na vzrušujúce prekvapenia sveta automobilov si potrpím.


 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Enjoy

Dnes mám na programe nový Peugeot 508. My motoristickí nadšenci vieme, že reč bude o strednej triede. O trhovom segmente, ktorý tradične napája firemné autoparky, o triede, ktorá čoraz viac stráca svoju pozíciu v súboji o priazeň zákazníka s trendovými SUV a crossovermi. 


Neostal kameň na kameni

Aj v Peugeote si asi položili otázku – čo s tým a vytvorili auto, ktoré ťažko zaškatuľkovať a už vôbec sa nedá prehliadnuť. Sledujte spolu so mnou tú nízku siluetu a dozadu splývajúcu strechu až kamsi k odtrhovej hrane, odsadené blatníky a naširoko rozkročenú pózu?

Nemôžem si pomôcť, takto nejako si predstavujem športové kupé. No veľké veko batožinového priestoru v tunajších zemepisných šírkach zvyčajne nosia liftbacky.  Ak však celok nazvem štvordverovým kupé alebo fastabckom, nič nepokazím.

Peugeot-508-2019-1600-72Zdroj: Peugeot

Zadná partia vyznieva ofenzívne nielen preto, že obsahuje pravé výfukové hrdlá. Konečne možno paradoxne chválim štylistickú ideu masky chladiča rovnako, ako som ju chválil pri teste MPV Travelleru. Skrátka – medzigeneračne takmer všetko inak.

Nová päťstosmička tú starú pripomína len

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.