Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

18.01.2019, 13:00 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov: EPH naďalej preniká na Západ a bioplyny sa vracajú.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Zdroj: Trend.sk

EPH naďalej preniká na Západ

Investor: Energetický a priemyselný holding
Lokalita: Nemecko a Francúzsko
Investícia: nezverejnená
Zámer: nákup zásobníkov plynu a uhoľných elektrární

Energetický a priemyselný holding (EPH) českého biznismena Daniela Křetínského, ktorý má kľúčové energetické podniky aj na Slovensku, pokračuje v expanziách do západnej Európy. Prostredníctvom skladovateľa zemného plynu Nafta dokončil koncom vlaňajška preberanie viacerých bavorských zásobníkov plynu s celkovou kapacitou 1,8 miliardy kubíkov. Zmluva o ich odkúpení sa s nemeckým DEA Deutsche Erdoel podpísala už vlani na jar, no všetky povolenia na obchod získal holding až teraz.

Neprehliadnite

EPH začal koncom minulého roka rokovať aj o možnom prevzatí prvých elektrární vo Francúzsku. Firma chce prevziať všetky francúzske energetické aktíva nemeckej skupiny Uniper.

Tak ako pri niektorých predchádzajúcich transakciách mieni holding aj tentoraz kúpiť aktíva, ktorým časom hrozí zatvorenie či isté redukcie kvôli sprísňovaniu ekologických noriem. Najpodstatnejšou časťou francúzskych aktív Uniperu sú dve uhoľné elektrárne.

Francúzska vláda bude rozhodovať o ich postupnom utlmovaní. EPH zrejme pri ich prevzatí stavia na tom, že ich odstavovanie nebude až také rýchle a navyše uhoľné elektrárne sa dajú prestavať na spaľovanie biomasy.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy TOP 10 investícií

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.