Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dokedy budú cestní dopravcovia ťahať za kratší koniec

28.05.2019 | Viktória Valachovičová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

28.05.2019 | Martinoid

Nechapem, vodici chcu byt s rodinou a ked vw ba prestal vyrabat cez vikendy, tak je to zle?!
Na medzinarodnu dopravu treba pouzivat vlaky.

28.05.2019 | Roman Kanala

Nie na medzinárodnú dopravu. Na diaľkovú dopravu. Na Zlodejsku je železničné Cargo nastavené ešte zo socíku nielen cenotvorbou, ale hlavne buzeráciou a nesymetrickými právami a povinnosťami zákazníka. Železnice môžu meškať, koľko chcú, a keď potom blahosklonne pristavia zákazníkovi vagón, ten musí mať armádu vykladačov, lebo mu dajú veľmi kráky časový úsek a potom musí platiť penále za disponibilitu vagónu, aj keby ho železničiari odtiahli aj o dva dni. To je čistý socík.

Problém s leteckou a kamiónovou dopravou je, že nepokrývajú svoje externality. Letecký kerozén je bez daní a lietadlá platia len letištné poplatky. Kamióny ničia cesty, ktoré sú financované z peňazí všetkých daňových poplatníkov. Správne by každý dopravný mód mal sám pokrývať všetky svoje náklady. Mýto 15 eur za prejazd Višňovým a 15 eur za prejazd Bratislava - Zvolen - Lučenec - Košice. To by bola konkurencia. Zatiaľ juhom nevedie ani cesta, ani železnica, len staré tereziánske cesty a koľaje z 19. storočia na konské povozy 40 km/h.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.