Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dosť bolo propagandy a pokrivených manažérov

27.05.2019, 06:38 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Názor | Lacnejšie drevo pre najväčších odberateľov, protekčne zúžené súťaže na rôzne služby pre vopred jasných víťazov, tolerovanie neplatičov či laxné stráženie obchodných záujmov. Médiá na takéto praktiky štátnych lesných podnikov upozorňujú už roky naprieč takmer všetkými vládnymi garnitúrami.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Ivan Haluza, 2017, komentár

Nie ojedinele ich dokážu spárovať aj s vplyvnými ľuďmi zo slovenskej politiky i z biznisu, ktorí stoja na konci takéhoto vysávania peňazí z celoslovenských štátnych Lesov SR či menšieho východoslovenského štátneho Lesopoľnohospodárskeho majetku Ulič. No teraz existenciu takýchto neduhov potvrdili aj rozsiahle kontroly Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ).

Najhoršie na tom všetkom je, že čím viac peňazí odteká zo štátnych lesov takýmito dierami, tým menej peňazí majú na ekologizáciu. Na nákup novej, šetrnejšej ťažobnej techniky či na budovanie hustejšej siete lesných ciest a zvážnic, aby pri ťažbe dochádzalo k čo najmenšiemu poškodeniu zostávajúceho lesa či aby sa požiarnici rýchlejšie dostali k lesnému požiaru.

Neprehliadnite

Čo s tým? Okamžite skoncovať so spolitizovaným výberom manažérov lesných podnikov. Nevyberajú sa najlepší a najzásadovejší, ktorí naozaj budú strážiť iba záujmy štátneho podniku. Ale takí, ktorí nemajú problém podpísať zmluvy z „vyšších“ miest.

Rozumej zo straníckych centrál či z kancelárií ich významných sponzorov. Veď za ostatných 18 rokov

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.