Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Financiám pomáha aj umelá inteligencia

22.05.2019, 09:38 | Ľubomír Jurina | © 2019 News and Media Holding

Vladimír Lukáč prešiel v OMV Slovakia prakticky všetkými pozíciami podnikových financií – od účtovníctva a analytiky cez kontroling, správu pohľadávok, risk manažment až po treasury. Bol pri raste firmy, ktorá má 93 čerpacích staníc a pravidelne obsadzuje druhú pozíciu na trhu hneď za Slovnaftom.

 • Tlačiť
 • 0

Prínos pre korporáciu

Dnes V. Lukáč ako člen vrcholového vedenia OMV na Slovensku dozerá na chod firmy z ekonomickej stránky. Stará sa o správne účtovanie, riadenie rizika, kontroling, interný kontrolný systém a bankové operácie.

Zároveň vedie oddelenie riadenia rizika, kontrolingu a interných procesov OMV pre Slovensko, Česko a Maďarsko. „Zabezpečujeme sofistikované, vysoko odborné riešenia v oblasti riadenia rizika, kontrolingu a interných kontrolných procesov pre firmy v týchto krajinách a staráme sa o ich cash flow,“ vysvetľuje V. Lukáč. Jeho tím zároveň zabezpečuje zúčtovanie čerpacích staníc z hľadiska všetkých účtovných operácií pre Rakúsko, Nemecko, Česko, Maďarsko a Slovensko, čo je okolo tisíc čerpačiek.

Stratégiu, rozpočty aj investície pre OMV Slovensko schvaľuje rakúska centrála podľa lokálnych požiadaviek. „Priestor na vlastnú realizáciu sa tým limituje na lokálne projekty, návrhy na zlepšovanie pracovných postupov a motiváciu ľudí,“ hovorí V. Lukáč. Napriek tomu si našiel priestor na osobný rast a prínos.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + CFO roka 2018

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.