Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finančné kúzla investičného manažéra

22.05.2019, 09:38 | Ľubomír Jurina | © 2019 News and Media Holding

Stavebný boom na Slovensku vyniesol do pätice nominovaných aj finančného riaditeľa developerskej spoločnosti YIT. Jaroslav Janíček od roku 2015 ako člen predstavenstva spoluvytvára biznisovú stratégiu a riadi financie spoločnosti YIT Slovakia.

 • Tlačiť
 • 0

Vlani dosiahla rekordný zisk vyše dvadsať miliónov eur. „Minulý rok bol mimoriadne úspešný, dokončili sme a odovzdali klientom šesťnásobok bytov oproti roku 2017. Keďže zisk sa v našej brandži vytvára na konci projektu, pri predaji nehnuteľností, výsledok bol skvelý. Ale neznamená to, že sa bude pravidelne opakovať,“ vysvetľuje J. Janíček.

Vlajková loď

YIT Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 2011 a spočiatku sa zamerala na rezidenčný development. V Bratislave postavila niekoľko bytových komplexov s fínskymi názvami, napríklad Tarjanne a Tammi v Dúbravke či Kivikko v Novom Meste. Nachádzajú sa v dobrých, no skôr okrajových lokalitách. Do ligy „mestotvorných“ developerov postúpila YIT kúpou historického komplexu Stein neďaleko historického centra Bratislavy. Na mieste bývalého pivovaru rastie vyše štyristo bytov a apartmánov.

Vlajkovou loďou medzi projektmi je premena areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne na novú, vitálnu mestskú štvrť Zwirn, ktorá ráta s obnovou národnej kultúrnej pamiatky Pradiareň. Trojica bytových objektov ponúkne celkovo takmer deväťsto bytov a apartmánov. Výsledkom je štvrť, ktorá sa stane organickou súčasťou okolitej zástavby a nevyvoláva žiadne kontroverzie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + CFO roka 2018

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.