Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jednoduchší a lacnejší: Golf ako rodinná hra aj na Slovensku

V spoločnom flajte, pri ktorom hrajú štyria ľudia, sa vrcholový manažér slovenskej firmy priznáva, že vďaka golfu je víťaz. Keď sa ostatní zvedavo čudujú, ako to myslí, odpovie, že vďaka golfu mu partnerský život funguje ako hodinky.

25.05.2019, 04:38 | Vladimíra Orgoňová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Hoci by si mnohí nahovárali, že je to azda pre príležitosť uniknúť z rodinného kruhu za priateľmi, opak je pravda. Dodáva totiž, že keďže na golf zlákal aj partnerku, je to pre nich jediná možnosť, ako si v dnešnom uponáhľanom svete ako rodina či pár nájsť spolu nerušených päť hodín.

Golf sa stal v mnohých krajinách rodinnou hrou. Prečo by to malo byť inak na Slovensku? Chápu to čoraz viac kluby, asociácie i hráči. Ide však o jednu z najtradičnejších hier, preto ak sa už niečo musí meniť či prispôsobovať trendom, väčšinou je to práve pod tlakom športovej verejnosti.

V našich končinách si v ostatných rokoch zmenu prístupu vyžiadala práve verejnosť a golfová asociácia na to zareagovali. Najbližšie roky by preto mohli ukázať, či sa nové, ústretovejšie trendy v golfe prejavia aj na väčšom počte priaznivcov zelenej hry na slovenských ihriskách.

Zdroj: Vladimíra Orgoňová

Ako pritiahnuť ľudí ku golfu

Nielen mužov, ale aj ženy, deti a najmä mladých. Podľa mnohých golfových manažérov aj samotných hráčov golfu, ktorí sa venovali či venujú inému športu (napríklad tenisu či lyžovaniu), už celkom neplatí, že golf je drahý šport alebo že za ním treba chodiť príliš ďaleko.

Neprehliadnite

V porovnaní s mnohými inými a oveľa obľúbenejšími športmi, pri ktorých výbava nie je najlacnejšia, ide o mýtus. Čoraz viac ľudí si tiež uvedomuje, že v uponáhľanom mestskom svete potrebujeme prírodu, pekné, udržiavané prostredie a hru, pri ktorej máme dosť času na strávenie voľna s rodinou a priateľmi.

Zdroj: Vladimíra Orgoňová

Akási nová športová vlna oslovila aj súčasnú mladú generáciu, ktorá chce vyskúšať niečo iné. Golf je dobrý príklad. Našťastie celosvetový prístup ku golfu vedie k zatraktívneniu tejto hry a Slovensko už nie je výnimka. Tomu má pomôcť ľahší prístup k hre, jednoduchšie pravidlá, zrýchlenie hry, nové typy turnajov na deväť jamiek s možnosťou úpravy hendikepu a v neposlednom rade aj jednotné vedenie golfu od roku 2020. V susednom Česku už otvorene hovoria aj o tom, že golfové povolenie, ktoré je potrebné v súčasnosti na hru, takzvaná zelená karta, by malo definitívne skončiť.

Golfistom jednoduchšie a lacnejšie

Čoraz hlasnejšie po definitívnom konci

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Enjoy

Tagy golf

Diskusia (0 reakcií)