Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaliňákove vševidiace autá ticho slepnú, no Saková chce kamier ešte viac

22.05.2019 | Ivan Haluza | Xénia Makarová (Nadácia Zastavme korupciu)

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

22.05.2019 | Roman Kanala

Na tomto trhnú všetci. Niekomu sa vyprázdni sklad plný nepredajných ležiakov. Iný si namastí pupok z dvojnásobného predraženia. Systémy sú síce zastaralé, no funkčné a kalicajti ich stále môžu používať. Pri poruche sa vyhodia, lebo nie sú náhradné diely a čoskoro bude treba nakúpiť iné, lebo Bonul si medzitým zapratal sklad nejakými nepredajnými ležiakmi. Ekonomika rozbitých okien ako z Bastiata.

A všetci budú spokojní. Len daňoví poplatníci stále frflú. Ktovie prečo. Nevďačníci.

22.05.2019 | citatelTrendu

Milujem ako v tejto krajine oficiálne všetko klape ako hodinky, ale keď sa pozriete podrobnejšie vidíte že len na papieri.

Riešenie "najsamlepšieho" ministra vnútra akéhokedy táto krajina mala Kaliňáka:
Merače rýchlosti v obciach bez kamier, nestustené automatizované zasielanie pokút (Kde máme pokutáreň čo plánoval zriadiť?), zákon o všeo. zodpovednosti keď policajti nevyužívajú kamery na zasielanie pokút? V Česku? Ako rýchlo vás naučia dodržiavať rýchlosť, keď sp kamery v každej obci. O Rakúsku ani nehovorím. V tomto Zlodejsku dokonca stačí ak sa vyplatíte 800 € pokutou a môžete jazdiť ako blázon.
V tohto Zlodejsku môžete ohrozovať chodcov na chodníku lebo politici sú populisti a nie sú schopní prijať zákaz parkovania na chodníkoch. Na otázku prečo sa neposielajú pokuty za prekročenie rýchlosti v tuneloch (pritom ide o veľmi nebezpečnú situáciu) dostane občan informáciu že kamery nemajú dostatočné rozlíšenie.

Ministerka Saková robí VO na doručovanie zásielok MV SR, ale milióny utekajúce cez dodávateľa ŠPZ a iné zlodejny nevidí až kým nie je škandál. Náš štát sa podielal na únose iného cudzieho občana a vinník žiadny. MV SR "obstaralo" do klientkeho centra v Bratislave veľmi pokútne potravinový reťazec aj dodávateľa poistenia-následky žiadne. Policajti nevyšetrujú skládky v BA ani v Zl. Klasoch, následky žiadne.

Reforma ESO čo stála stovky miliónov eur priniesla len nové úrady a úradníkov, tak kde je tá úspora? A Saková sníva o ďalších policajtov, pritom sme už teraz policajný štát. A títo neschopní pajáci tu vládnu-na zaplakanie.

23.05.2019 | Vyktorka

Radšej objednajte morálku, discipínu a slušnosť, ako sledovanie n každom kroku, horné uhry nedozreli ešte na demokraciu, každý si robí, čo považuje za prospešné pre seba bez rešpektovanie právnych rámcov. Štát zlyhal v oblasti kontroly po všetkých stránkach a vo všetkých oblastiach života spoločnosti. Miesto výchovy občana zavádza móresy
z býv. reťimu, Ide stavať väznice, montovať všade kamery, no do prd... aj s takou slobodou. Nasprostatý kapitalistický systém, kde je honba za majetkom a ziskami zlatým teľaťom, len ta

23.05.2019 | citatelTrendu

Skôr potrebujeme zákon o zákaze rozpoznávania tvárí. Kamerám sa už nevyhneme. Tento zákon je veľmi potrebný.
https://techbox.den...

22.05.2019 | ivko07

!!!
...tiež upozorňujem, že každý nový tender na čokoľvek môže byť zároveň šitý na mieru nejakej domácej firme , o ktorej sa už dlho vie, že má úzke kontakty na vládny Smer-SD.
Tejto verzii nahrávajú aj niektoré personálne posily vo firme, ktorá následne tender vyhrá,ako aj samotné podmienky tendra...
...a ešte upozorňujem, že poniektorý nový tender na čokoľvek býva občas a zároveň šitý na mieru nejakej domácej firme , o ktorej sa ešte nevie, že má úzke kontakty na vládny Smer-SD, lebo bola čerstvo zapísaná ako novovzniknutá do obch. registra, napriek tomu na základe bohatých a dlhoročných skúseností vyhrá štátnu zákazku...

22.05.2019 | demo50

Snáď niekto pochyboval o tom, že rapaňa bude mať rovnako zakrivené pazúry ako bulharský mafián? Pokladník sa nezmenil. Nedal by som im ani 5 €, kým nerozchodia napr. kamery v autách alebo nedajú nahradiť škodu zodpovednému.

22.05.2019 | LPB

Koľko miliárd stihnú nakradnúť do volieb?

23.05.2019 | Jaroslav Raztocny

Xenia, klobuk dole. Vase clanky su vzdy zaujimavou zbierkou faktografie.
etrend by mal naozaj zvazit, ci pozicioning k Novemu casu (kde teraz etrend je) je cesta, ktorou chce nadalej ist.
pretoze zvysne clanky bud tvoria ludia, ktorych fakty nezaujimaju, alebo su taki povrchni, ze ich tvorba odzrkadluje stav vacsiny novinarskej prace v sk = co vsak nasvedcuje, ze etrend berie kazdeho, kto vie napisat zopar viet. vdaka perlam ako Xenia, sa to len potvrdzuje = taketo clanky su ojedinely jav.
Leska by ste uz mali tiez pochovat.

24.05.2019 | Thomas9

Penta nepotrebuje kvalitnu (investigativnu) zurnalistiku, o ktoru ludia nemaju zaujem a nechcu za nu platit. Preto sa Trend meni na "lifestyle" tyzdennik s trochou lahkych nenarocnych ekonomickych tem. Je to skoda.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.