Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové notebookové 
nevšednosti

26.05.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Hoci by sa to nemuselo zdať, podobne ako stolové počítače aj notebooky prešli veľkou evolúciou. Od sivých a čiernych ťažkých obrov s drobnými monochromatickými obrazovkami k pár milimetrov hrubým kovovým platniam so 4K displejmi. Navyše s výkonom, že by jedna z noviniek zvládala prácu celej NASA v časoch vesmírnych naháňačiek so ZSSR.


 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Dnes sa už stretneme aj s kúskami, ktoré si dali výzvu pokoriť zaužívané pravidlá o tom, aké tvary by mal notebook mať. Toto je niekoľko laptopov, ktoré by sa dali označiť za rarity. Nejde len o dizajnové výstrelky, ale aj o pridanú funkčnosť. Ako to bolo už v minulosti, často ide o herné notebooky.

Pri tých si výrobcovia môžu dovoliť nepozerať až tak na čo najmenšie rozmery a hráči nebývajú úplne konzervatívni. To však neznamená, že by to neboli aj novinky pre nadšenca technológií alebo pracovné nástroje do kancelárie pre náročnejších.


Neprehliadnite

Keď ide o kompaktnosť


Najprv tu máme výstižného predstaviteľa filozofie, že notebooky sa nemusia držať zaužívaného konceptu a vďaka novým technológiám môžu priniesť nový pohľad na tento segment. Konkrétne hovoríme o flexibilných displejoch, ktoré sú zatiaľ dominantou smartfónov, konkrétnejšie dvoch modelov.

Zdroj: Lenovo

Na jar ich predstavili Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Praktickosť toho, že sa dajú zohnúť na polovicu, je zatiaľ otázna, uvidí sa po začatí ich predaja. V prípade Huaweia v najbližších mesiacoch, Samsung mal byť na pultoch už od apríla. Musel však opravovať nižšiu odolnosť svojho flexibilného displeja, takže predávať sa má začať niekedy v najbližších týždňoch.


Začiatkom mája Lenovo ukázalo ďalšiu generáciu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Acer, Asus, HP, Huawei, Lenovo, notebooky, Toshiba, Windows

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.