Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seničanka ozdravila financie globálnej skupiny

22.05.2019, 09:38 | Ľubomír Jurina | © 2019 News and Media Holding

Taliansky závod Maccaferri Manufacturing sa v roku 2015 presťahoval z Brezovej pod Bradlom do Senice. Straty z nábehu výroby dosiahli takmer dva milióny eur. Nová finančná riaditeľka Petra Zborilová nastúpila s úlohou stabilizovať financie a v treťom roku už závod dosiahol zisk 75-tisíc eur.

 • Tlačiť
 • 0

Značka Maccaferri nie je príliš známa, ale s jej výrobkami sa stretol každý. Polovicu produkcie tvoria kovové sieťoviny, ktoré sú základom pre gabionové ploty. Používajú sa na spevňovanie svahov, lemujú aj desiatky kilometrov slovenských diaľnic. Druhou časťou výroby sú geosyntetické produkty: ekologické geotextilné rohože, ktoré spevňujú riečiská alebo odvádzajú vodu zo striech či z futbalových ihrísk.

Jasnejšie vzťahy

Medzinárodná skupina Maccaferri má vyše 30 výrobných závodov po celom svete. „Nepodobá sa však na klasickú korporáciu, ako rodinná firma pestuje kultúru vysokej dôvery. Lokálnym manažérom dáva veľký priestor pri rozhodovaní o investíciách, riadení rizika alebo voľbe KPI pre riadenie výkonnosti firmy. Majitelia na začiatku určia svoje očakávania a veria našej kompetencii, že veci dotiahneme do konca,“ hovorí P. Zborilová. V senickom závode úspešne spustila viacero pilotných projektov, ktoré boli natoľko prínosné, že sa stali vzorom aj pre ďalšie krajiny.

Skupina Maccaferri je špecifická svojím obchodným modelom. Výrobné závody nedodávajú priamo na trh, ale produkty si u nich objednávajú interné obchodné jednotky, ktoré obsluhujú koncových zákazníkov. Tento model občas dostane výrobné závody do nepriaznivej situácie. Ak im napríklad obchodná jednotka dlhuje za dodávky, majú problém, pre skupinu však nie je akútny, pretože peniaze „sú tak či tak doma“.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + CFO roka 2018

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.