Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf IT Asociácie o vládnych zákazkách: Navrhli sme zlepšenia, na rade je štát

30.05.2019 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

30.05.2019 | Jaro Polakovič

Vsetci dobre vieme, ako funguju tie IT tendre. Najvacsi hraci na trhu sa dopredu dohodnu a idu do aukcie. Je jedno kto vyhra, zakazku si nasledne rozdelia. Taka je realita!!!

30.05.2019 | LPB

Najhoršie je kúpiť niečo za mnohonásobok primeranej ceny a vôbec to potom nepotrebovať.
Ktovie, koľko členov by mala EU, keby neexistovali eurofondy.

30.05.2019 | peter fodrek

Trošku zvláštny dátum, ako keby súvisel s informáciou,m ktorá u nás nie je vo verejnej diskusii a je len sprostredkovaná cez Joinup -ptojekt DIGITu()Generálneho riaditeľstva pre informatiku Európskej komisie)


Slovakia Digital endorsing EUPL Permalink
Patrice-Emmanuel Schmitz
30/01/2019

It was endorsed by the Slovak government at the end of 2018 and is now at the Parliament agenda for adoption and entry into force in May 2019.

The law will cover all software that the state will develop, itself or via contractors.

Concerning this software, the main points highlighted by the law are as follows:

vendors would have to hand over the source codes to the software they created;
the software would be covered by an EUPL license, which in practice says that the vendor will allow the use of the work under "in any circumstances and in any way";

when the supplier changes, the vendor/developer company would have to provide "full synergy", particularly in the field of architecture and integration of information systems;

promote the EUPL license - so to cover the delivered work under "in any circumstances and in any way". One of the main reason is to eliminate the so-called “vendor lock-in” issue: when the original vendor provides support and operations, and when it keeps exclusive access to the code, other companies cannot bid or compete. Another important reason is that the licence, which has a working value in Slovakian language, clarifies the legal framework and contains "unambiguous formulations".
https://joinup.ec.e...
https://zive.aktual...

30.05.2019 | shaggy

Mám návrh jednoduchého zlepšenia - nerobiť pre štát.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.