Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

PlayStation a Switch dostanú nové výzvy. Google a Apple


02.06.2019, 10:00 | Michal Korec

Dlho sa uvažuje o vstupe gigantov na herné pole – či uchopia príležitosť monetizovať hry a akým spôsobom. Google koncom minulého roka ukázal Project Stream, cez ktorý chce firma hry posielať na diaľku.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Marcová konferencia GDC v San Franciscu túto víziu sčasti pretavila do reality. Nová služba sa volá Stadia, hráči si k nej budú môcť kúpiť aj gamepad a systém funguje na báze cloudových centier Googlu, z ktorých si streamujete hru do televízora, počítača alebo do tabletu.


Základom bude konektivita. Na full HD treba pripojenie s kapacitou 25 megabitov za sekundu, na 4K dokonca 30 megabitov. Otázna je latencia pre rýchle hry. Okrem ponuky hier bude hráčov zaujímať aj model financovania. Predplatné či jednotková cena za hru? Detaily si Google necháva na leto, no do konca roka by chcel službu spustiť.


Apple ide inou, konvenčnejšou cestou. V rámci platformy Arcade bude za mesačný poplatok ponúkať balík hier bez reklám a mikrotransakcií. Vďaka jednej cene by sa mohli hráči dostať k 100 až 150 hrám, azda aj nejakým mobilným exkluzivitám. Mobilní hráči štandardnú cenu za hru odmietajú platiť, ale mesačný poplatok v podobnej výške za desiatky hier by ich možno presvedčil. Arcade má štartovať na jeseň. Apple pritom nemusí toľko investovať do infraštruktúry, môže sa viac zamerať na obsah.


Neprehliadnite

Súboj o top konzolu


Japonci nadobro prevzali štafetu v predajnosti konzol aktuálnej generácie. Vlaňajšok ukázal, ako sa PlayStation 4 a jej vyzývateľ Nintendo Switch na najväčších trhoch predháňali o pozíciu bestsellera. Niektoré mesiace a v niektorých teritóriách vyhráva Sony, inde má zasa navrch Nintendo.


Celkovo sa vlani predalo 18 miliónov

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.