Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Víťazom sa stáva Francúzsko. Prečo krajina vedie v rebríčkoch návštevnosti

Krajina dlhodobo vedie rebríček najnavštevovanejších krajín sveta. Čo je za tým?

08.06.2019, 05:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Rebríček najnavštevovanejších svetových destinácií, ktorý zostavuje Svetová turistická organizácia (UNWTO), má už roky toho istého víťaza – Francúzsko. Jeho prvenstvo neohrozili ani dva krízové roky 2015 a 2016, keď po atentátoch v Paríži a Nice počet hostí zo zahraničia mierne klesol.

Ale nie tak, aby ho v poradí druhé Španielsko ohrozilo. V roku 2017 počty hostí spoza hraníc opäť začali rásť a minulý rok prišlo do krajiny galského kohúta vyše 90 miliónov návštevníkov zo zahraničia (rátajú sa tí, ktorí v krajine strávili aspoň jednu noc).

Nielen počty turistov, ale aj priemernú dĺžku pobytu môžu Francúzom všetci ostatní závidieť. Je to takmer sedem nocí (na porovnanie – na Slovensku strávia zahraniční návštevníci priemerne 2,5 noci). Podľa francúzskej národnej banky minuli v krajine minulý rok zhruba 45 miliárd eur.

Neprehliadnite

Francúzsko je atraktívne nielen pre zahraničnú klientelu, tá tvorí v ubytovacích zariadeniach len zlomok hostí. Až tri štvrtiny z nich sú domáci. Väčšina Francúzov uprednostňuje dovolenku vo vlastnej krajine pred zahraničnou a niet sa im čo čudovať. Doma nájdu všetko – pláže, more, hory, históriu, kultúru, špičkové jedlo a pitie. Dokonca ani keď chcú dovolenkovať v trópoch, nemusia opustiť vlastnú krajinu, keďže územia patriace Francúzsku sa nachádzajú aj v Karibiku, Tichom, Indickom a Atlantickom oceáne, v Južnej Amerike a dokonca v Antarktíde.

Paríž aj pre každého niečo

Dôvodov, prečo je Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou sveta a mimoriadne obľúbeným dovolenkovým cieľom domácich, je množstvo. Jedným z nich je Paríž – mesto, ktoré je magnetom najmä pre zahraničnú klientelu. Minulý rok prilákalo podľa francúzskeho Národného inštitútu pre štatistiku a ekonomiku do 30 miliónov hostí. Toľko ako nijaké iné mesto sveta. Priťahuje ich romantický imidž, architektúra, múzeá, Eiffelova veža. Mnohým sa na Paríži najviac páči sedieť na terase kaviarne či bistra a len tak pozorovať život okolo seba.

Zdroj: Maňo Štrauch

Viacerých azda prekvapí, že najnavštevovanejším miestom v Paríži nie je Eiffelova veža. Je, respektíve bola to nedávno vyhorená katedrála Notre-Dame. Nemôžeme zabudnúť ani na Disneyland v susedstve, kam ročne príde podľa štatistík 15 miliónov návštevníkov.

Lákadlom Francúzska je jeho

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND Focus Francúzsko

Tagy Francúzsko

Diskusia (0 reakcií)