Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dlžník je dnes kráľ, legislatíva ho chráni

10.06.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

10.06.2019 | Jozko Ferko

za danú situáciu keď sa k svojim peniazom NIKDY nedostanete môžeme poďakovať dnešnej koalícii, ktorá prijala R E T R O A K T i v n Y zákon kde jej poslanci prehlásili podpísanú ZMENKU za bezcenný papier ďalej je to pani s harakterom Žitňanská a jej zákon o osobnom bankrote. Tesne ju nasleduje jej kolega zo strany MOST HID p. Gál a jeho zákon o exekučnej amnestii. Z vlastnej skúsenosti viem , že dlžník uhradí svoj dlh aj po 8 rokoch, takže zastaviť exekúciu po 5 rokoch lebo si to vymyslel P. Gál je obyčajné OKRADNUTIE veriteľov týmto štátom. Obaja títo aktéri umožnili vzniku situácie keď dlžníci sa Vám smejú do tváre a vozia sa na nových mercedesoch. Zo srdca im prajem aby sa dostali do situácie keď budú chcieť vymôcť svoje vlastné peniaze a dlžník s nimi vybabre pomocou ich vlastných zákonov.

10.06.2019 | martin33

Na to existuje ale velmi jednoduche riesenie - nepoziciavat. Ak ano, tak len v pripade dostatocneho zabezpecenia zaloznym pravom.

10.06.2019 | Balt

Zastavili sa len exekúcie, kde už 5 rokov sa nepodarilo nič vymôcť - a buďme realisti, ak sa niekto úspešne schováva 5 rokov, buď naozaj nedokáže platiť alebo je taký vychcánek že po ňom ani o 8 rokov nič nevymôžete.

10.06.2019 | Roman Kanala

Ešte treba dodať, že na Zlodejsku si rôzni mafiáni a iní exekútori dokážu z dlhu 2 tisíc korún vyrobiť miliónovú pohľadávku tak, že sa prihodia kreatívne úroky, penále, prirážky a dorážky a pohľadávka sa niekoľkokrát predá. Každý z mafiánov si prihodí vlastné prirážky a dorážky a tvária sa, že to je legálne. Stačí podplatiť niekde sudcu, ktorý to odobrí. A potom musia vysvetľovať v Štrasburgu, ako k tomu došli.

Ani Kiska nerobil ozajstný business s pôžičkami, ale s neplatičmi, ktorých nemilosrdne zodral z kože. Kvôli splátke za práčku dlžník príde o dom.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.