Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za veľa peňazí ešte viac muziky. Domáca káva ako od baristu

Ráno. Máte polozalepené oči, chystáte raňajky sebe aj ďalším členom rodiny a radi by ste si dali kávu. Práve v takej chvíli sa hodí len stlačiť gombík a nechať stroj, nech vám na počkanie pripraví espreso, latte alebo kapučíno.

09.06.2019, 05:00 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Kávovary s prívlastkom superautomatické alebo plnoautomatické sú v prvom rade rýchle a pohodlné. Netreba ich čistiť po každom použití, netreba sa zaoberať správnou dĺžkou mletia na mlynčeku, dávkovaním do páky ani zložitou manipuláciou.

Nemusíte mať nijaké špeciálne znalosti o tom, ako sa pracuje s mliečnou dýzou, a keď príde návšteva, môžete sa tváriť ako barista, ktorý podáva šesť druhov kávy. Prístroje sa zároveň ľahko čistia – namiesto zdĺhavého umývania opäť len stlačíte gombík a raz za čas vysypete odpadovú misku.


Háčik je v tom, že superautomatické kávovary sú oproti poloautomatickým pákovým strojom niekoľkonásobne drahšie. Aj keď ste fajnšmeker a cena vám neprekáža alebo sa na prístroj pozbiera celá kancelária, stále chcete za svoje peniaze dostať čo najviac. Preto sme sa v TRENDE pozreli bližšie na štyri kávovary z tejto rodiny a otestovali ich za vás.


Neprehliadnite

Čo sme hodnotili


Do úvahy sme brali jednoduchosť obsluhy, veľkosť prístroja, hluk, výslednú chuť kávy, pri mliečnych nápojoch množstvo a konzistenciu mliečnej peny, koľko stupňov mletia má mlynček na kávu aj aký druh mlynčeka kávovar obsahuje a prípadné doplnky.


Pri kávovaroch musíte rátať s určitým hlukom, aký by pri zalievaní instantnej kávy alebo použití alternatívnych metód ako chemex alebo moka určite nehrozil. Počuť ich pri čistení systému aj pri mletí kávy. V zavretej kuchyni by však mali byť zvuky znesiteľné.


Čo sa týka obsluhy, brali sme do úvahy aj také detaily ako prístupnosť zásobníka na vodu a jeho veľkosť, prístupnosť zberných misiek na odpad a intuitívnosť ovládania. 


Prvé zapojenie kávovarov do prevádzky nebolo vždy najjednoduchšie a ocenili sme, keď výrobca dodal obrázkový návod s presným postupom.


Zdroj: Shutterstock.com

V súhrnnej tabuľke uvádzame rozmery kávovarov. Je dobré premyslieť si, koľko priestoru na kuchynskej linke ste ochotní obetovať. Malé kávovary sú síce ľahké a nenáročné na uskladnenie, no do väčších netreba tak často dopĺňať vodu či zrnkovú kávu a spravidla majú aj ohrievače na šálky.

Aby bol chuťový test nápoja čo najobjektívnejší, do všetkých

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika Enjoy

Tagy káva