Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najlepší zamestnanecký benefit niekedy príde nakoniec

Nedobrovoľný odchod z dlhoročného zamestnania je podľa psychológov rovnako stresujúci ako manželský konflikt či vážny úraz. Stres prináša bolesti hlavy, nechutenstvo, nespavosť, pocity strachu, beznádeje či stratu chuti do života. Iste, čas zväčša depresiu vylieči a život ponúkne každému človeku nové šance. No čo by ste povedali na to, keby vám v práci, ktorú po rokoch opúšťate, ponúkli sprievodcu týmto náročným obdobím? Jeden z najvzácnejších, najľudskejších a najsympatickejších benefitov, ktorý firmy ponúkajú svojim pracovníkom, je outplacement.

05.06.2019, 09:30 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Skúsenosť s outplacementom má aj Václav (z osobných dôvodov si prial ostať v anonymite), bývalý generálny riaditeľ stavebnej spoločnosti. Keď sa jej vlastníci rozhodli zlúčiť slovenskú, českú a poľskú pobočku a jeho miesto zaniklo, ponúknutú nižšiu pozíciu odmietol. Na rozlúčku dostal od firmy, ktorej venoval deväť rokov, okrem odstupného aj profesionálnu pomoc pri hľadaní novej práce.

Outplacement je balík služieb, ktoré majú zamestnancovi uľahčiť prechod do nového zamestnania. Firma ich zabezpečuje na vlastné náklady prostredníctvom personálneho oddelenia, najatej agentúry alebo špecialistu z ľudských zdrojov. Obsah balíka závisí od štedrosti firmy. Základom býva pomoc profesionála pri vybavovaní formalít s úradom práce, prehľad o situácii na trhu práce a rady, ako si aktualizovať životopis či vytvoriť profil na sociálnej sieti LinkedIn. Personalisti môžu so zamestnancom absolvovať osobný pohovor, pomôcť mu zorientovať sa v jeho silných a slabých stránkach, predstavách o kariérnej budúcnosti a podľa toho nastaviť ďalšiu stratégiu.

„Mojou úlohou je klienta diskrétne predstaviť a odprezentovať cez sieť mojich kontaktov,“ hovorí outplacementová konzultantka spoločnosti Lifework Ľuba Urbínová.Zdroj: Juraj Praženka

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy benefity, HR, ľudské zdroje, personalistika, trh práce

Diskusia (0 reakcií)