Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Osudy Francúzska a Slovenska boli prepojené od začiatku

09.06.2019, 10:00 | JE p. Christophe Léonzi, Martina Le Gall Maláková

Názor | Moja krajina je hrdá na úlohu spred sto rokov, ktorú aj prostredníctvom Milana Rastislava Štefánika zohrala pri vzniku a upevnení demokratickej československej republiky v rokoch 1918 – 1919.

 • Tlačiť
 • 1

Christophe-Leonzi

Obe naše krajiny dnes majú spoločnú víziu európskeho projektu, absolútnu prioritu vzrastajúcej hospodárskej a sociálnej konvergencie, spočívajúcu v zjednotení eurozóny. Táto vízia posilňuje bilaterálnu spoluprácu, ako o tom svedčia mnohé oficiálne návštevy. Bratislava bola prvým stredoeurópskym hlavným mestom, ktoré prezident Francúzskej republiky navštívil v októbri 2018. 

Hospodárske vzťahy veľmi aktívne napredujú, Francúzsko je 9. dodávateľom a 4. klientom Slovenska pri vzájomnom obchode, ktorý v roku 2018 dosiahol 7,7 mld. eur a oproti predchádzajúcemu roku vzrástol o 8 percent. Tieto obchodné výmeny odzrkadľujú mnohé francúzske investície v krajine. Francúzske spoločnosti sú početne zastúpené v automobilovom priemysle cez hustú sieť dodávateľov automobilky PSA. Francúzsko má zástupcov aj v oblasti telekomunikácií, v energetike, vo finančníctve, v stavebníctve a agropotravinárstve. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika TREND Focus Francúzsko

Tagy Francúzsko, Názory, Slovensko

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.