Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SUV s potenciálom MPV: Odvezie nemožné a má podvozok, o ktorý sa dá oprieť

08.06.2019, 13:50 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Absorpčná schopnosť trhu stredných SUV je, zdá sa, nevyčerpateľná. Ponuka sa stráca v čiernej diere dopytu ako sneh na slnku. Automobilkám, ktoré to neberú na vedomie, hrozí, že budú „out“.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika

Enjoy

Napríklad koncernu Volkswagen nestačí, že ho už v rámci danej sorty reprezentuje Škoda Kodiaq a VW Tiguan Allspace. Do súboja o priazeň motoristu posiela aj svojho tretieho žolíka – Seat Tarraco. Pritom riziko vzájomného kanibalizmu svojho dravého pokolenia považujú koncernoví lodivodi za celkom prijateľné. Dokonca by som povedal, že chuť vytesniť ostatných početnou prevahou sa stala osvedčenou koncernovou politikou.


Beriem ho všetkými ôsmimi


Rozhliadam sa po kokpite z pozície vodiča a vnímam aktuálnu architektúru koncernu Volkswagen. Nemecky precíznu, no už nie až takú chladnú, neosobnú. Konvenuje mi originálne tvarovaná palubná doska. Modernu reprezentuje plávajúci centrálny osempalcový monitor aj desaťpalcový digitálny prístrojový štít. Škoda, že budíkom chýba tretí rozmer – vyzerajú plocho ako na tapete.

Ich vzhľad a obsah môžem meniť. Hlavne že nachádzam verziu, ktorá mi plne vyhovuje. Predné sedadlá chválim, úspešne sa hrajú na veľké pohodlné kreslá, no vzhľadom na stádo ukryté pod kapotou by som privítal aspoň o odtieň onakvejšie anatomické tvary. Nechýba indukčná podložka pod smartfón ani objemné odkladacie priečinky, všetky mäkko vystlané. Uzatvárateľná priehradka pred spolujazdcom obsahuje DVD mechaniku plus sloty na pamäťové karty.


Seat Terraco Xcellence 2,0 TSI 4DriveZdroj: Seat

Aj detailnejšia lustrácia informačného a multimediálneho systému dopadá vcelku dobre. Odozva haptického displeja je promptná, dobré body zaznamenávajú aj dva otočné ovládače. Prvým mením hlasitosť audiosystému – nič jednoduchšie nevymyslíte. Druhým môžem nielen regulovať rozlíšenie mapy, ale napríklad aj prechádzať položkami menu.

Teší ma, že nemusím

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.