Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Trnava prilákala ďalšieho developera

Keď pred rokmi do Trnavy zamierila automobilka PSA, naštartovalo to výstavbu stoviek bytov v meste a okolí. Časť z nich postavili súkromní investori, zvyšok realizovala radnica vo vlastnej réžii. No potom zostalo nadlho ticho. Veľkí developeri Trnavu veľmi „neriešili“, po kríze sa zameriavali primárne na prebúdzajúci sa realitný trh v neďalekej Bratislave, vzdialenej autom i vlakom pol hodiny cesty. Zmena prišla v roku 2011, keď sa spoločnosť Lucron Development rozhodla pre vybudovanie novej štvrte Arboria. Tá v prvej etape prináša mestu 1 500 bytov a neskoršie sa chce rozrásť na dvojnásobok – počíta s ďalšími 1 600 jednotkami.

17.06.2019, 05:01 | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Z hľadiska rozsahu v súčasnosti ide s petržalskými Slnečnicami o najväčšie rezidenčné projekty na Slovensku. Z pohľadu rozvoja Trnavy v najbližších rokoch to však nie je všetko. Neďaleko Arborie ožíva rozsiahly projekt Nová Trnava, ktorý ponúkne 1 300 bytov. V meste s necelými 65-tisíc obyvateľmi pribudne v najbližších rokoch len v týchto dvoch projektoch takmer 3-tisíc bytov.

Od Azetu k realitám

Pre najnovšiu investíciu v Trnave sa rozhodol podnikateľ Roman Dzamko, ktorý sa pohybuje už dlhšie aj v realitnom biznise, no známy je najmä ako bývalý spolumajiteľ kedysi najväčšieho internetového portálu Azet.sk. Do realít sa popri médiách a informatike pustil v roku 2009, keď s partnermi realizoval projekt územia na výstavbu vyše 300 rodinných domov v Rajke.

Neprehliadnite

K spoluinvestorom patril aj pri komplexe Tri vody v Malinove, v rámci zoskupenia investorov G4 sa zas podieľal na financovaní niekoľkých bytových projektov v Bratislave. „Boli aj menšie projekty – Slnečné pozemky v Bernolákove a Budatíne, ale potom sme začali hľadať niečo väčšie, kde by sme mohli vytvoriť pridanú hodnotu, niečo, na čo by sme mohli byť hrdí. Prišla možnosť v Trnave,“ približuje.

Podiel zelene je v projekte nad požadovanými normami, počíta sa aj s veľkým parkom 

Trnavu si vybral podľa vlastných slov aj pre jej blízkosť k hlavnému mestu. „Hľadal som územie, ktoré by bolo na dojazd z Bratislavy. Trnava bola z tohto pohľadu dobré riešenie. Postupne som opustil projekty mimo Slovenska práve pre časovú náročnosť cestovania. Pravidelne som chodil do Prahy či Londýna, ale už som mal toho dosť,“ hovorí otvorene.

Pozemky na výstavbu sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Tagy Nová Trnava, Trnava

Diskusia (0 reakcií)