Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O radosti z učenia sa

12.06.2019, 08:35 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Ranné vstávanie mojich detí má od ideálu ďaleko. Školské a škôlkarské povinnosti ich nelákajú. Niežeby v škole trpeli, učiteľov aj spolužiakov majú fajn, len si vedia predstaviť aj príjemnejšie činnosti – napríklad hranie Minecraftu na počítači.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tomas Nejedly komentar 2018

Aj by som ich nechal, veď podobné hry rozvíjajú priestorové myslenie a tvorivosť. Syn ma nedávno povodil po nádhernej vile, ktorú si postavil vo virtuálnom prostredí – keby som mal dosť peňazí, pokojne by som sa do nej presťahoval. Nielen to, deti si googlia anglické slovíčka, aby sa mohli hrať na zahraničných serveroch, cez chat v hre komunikujú s kamarátmi na sieti a večer si o počítačovej hre čítajú knižky.

Je mi však jasné, že by to nestačilo. V živote budú musieť zvládnuť aj iné zručnosti, ťažké výzvy a úlohy, ktoré ich nebudú baviť. Bez disciplíny a sebazaprenia to nepôjde. Preto musia ísť do školy a prelúskať sa aj cez predmety, ktoré ich nebavia. Venovať čas iným aktivitám, osobnej komunikácii, športu.

Otázka je, či podobne uvažujú aj ľudia zodpovední za vzdelávanie v tejto krajine. Pretože tak, ako nemôžem nechať deti, aby sa celý deň hrali Minecraft, nemôžem od nich žiadať ani to, aby väčšinu svojho času venovali veciam, ktoré ich nebavia a ktoré v živote nevyužijú.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.