Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Operačný systém plný noviniek: iPhony a iPody budú zas o niečo zaujímavejšie


Na každoročnej konferencii pre Apple vývojárov WWDC sa ako vždy hovorilo takmer o všetkých oblastiach, v ktorých táto firma pôsobí. Najväčší zásah budú mať zmeny spojené s iOS, veď vo svete je približne 900 miliónov používateľov iPhonov a ďalšie milióny majiteľov iPadov.


16.06.2019, 00:30 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Hneď na úvod treba tieto čísla trochu upraviť. Práve predstavený iOS 13 bude totiž od jesene dostupný len pre iPhone 6S, respektíve iPhone SE a mladšie. Pri iPadoch bude zas pre modely Air 2, iPad 5. generácie, iPad mini 4 a novšie. Samozrejmosťou je zlepšenie stability aj rýchlosti. Ktoré najzaujímavejšie novinky sa o pár mesiacov objavia vo vašich iPhonoch?


Neprehliadnite

Konečne príde tmavý režim


Hoci to nie je nejaká revolučná funkcia a už vôbec nie novinka, konečne sme sa dočkali tmavého režimu aj v iPhonoch. Celé grafické prostredie a rôzne ponuky už nemusia mať len žiarivo biele pozadie. Môže byť aj čierne. Teda podľa Applu v jednom z odtieňov čiernej či tmavosivej. Okrem subjektívne krajšieho používateľského prostredia je potom takýto displej menej namáhavý pre oči hlavne v tme.


Zdroj: Apple

Druhým benefitom by mohla byť dlhšia výdrž batérie pri iPhonoch z radu X, ktoré už používajú displeje typu OLED. Tie dokážu ovládať každý samostatný pixel, a ak treba vykresliť čiernu farbu, pixel jednoducho vôbec neaktivujú. Vyžaduje si to menej energie. Apple sa však o možnosti zvýšiť výdrž mobilu aktivovaním tmavého režimu vôbec nezmieňuje. Treba počkať na prvé testy. Beta verzia iOS 13 bude dostupná už od júla.


Video sa dá otočiť


Fotografovanie a kvalita fotoaparátu mnohých používateľov iPhonov zaujímajú najviac. Nový iOS 13 nepomôže robiť kvalitnejšie zábery a videá, ale nová galéria určite môže spríjemniť ich správu, vyhľadávanie a upravovanie.


iOS 13 ponúka pokročilé upravovanie fotografií a videa

iOS 13 ponúka pokročilé upravovanie fotografií a videaZdroj: Apple

Fotografie bude v iOS 13 organizovať a triediť umelá

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Apple, iOS 13, iPadOS, iPhone

Diskusia (0 reakcií)