Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podnikatelia aj narkomani. V záložni sú „rýchle prachy“ pre každého

18.06.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

17.06.2019 | Morris

snažil som sa čítať článok s porozumením, ale aj tak som ho zrejme nepochopil.

Ak mal ukázať, že bývalí majitelia nebankovky veselo ďalej zarábajú, tak to bolo spomenuté iba okrajovo a článok tým mal byť aj ukončený.
Ale ukončený bol tým, že sa stále jedná o neriadený biznis.

A nad tým sa musím pozastaviť. Je mi jasné, že sú medzi nami aj skutočne nevzdelaní ľudia. Ale ak každý dostáva tak detailný zmluvný výpis, koľko presne v eurách bude platiť prvý tyždeň úrok, druhý týždeň atď, ja už naozaj neviem, čo by sa dalo viac urobiť.

Vždy som si myslel, že Trend je médium pre podnikateľov. A opäť je tu článok, ktorý volá po ďalšej regulácii = ďalšiemu zásahu štátu.
A to sa mi vôbec nepáči. Možno by sme teda mali začať volať po regulácii časopisov. Ja som vám zaplatil 90€ na predplatnom. Zaplatil som vopred a na rozdiel od človeka dávajúceho niečo do záložne, ja vôbec neviem čo ma čaká.
Ak mám čítať ľavičiarske články, tak ma to hnevá a chcem svoje peniaze späť. Ako to dosiahnuť?

Budeme požadovať povinné zverejňovanie titulkov aj s abstraktom ku každému článku a budeme potom môcť časopis odmietnuť? Čo poviete?

18.06.2019 | Emasculate

“Medium pre podnikatelov”... :))))

Tito lavicovo orientovani aktivisti a absolventi roznych humanitnych smerov s diplomami za ucast videli podnikatela akurat na google image search.

18.06.2019 | Staromestsky bonvian

To su tie obrazky kde je graf?

18.06.2019 | NCRD

@Morris, v dnešnej dobe už nie je sloboda podnikania.

Každú zmluvu ktorú uzavrieš so "spotrebiteľom" spotrebiteľ môže napadnúť na súde - a pravdepodobne vyhrá. Prečo? Lebo "slabšia" strana.

Vôbec nechápem týmto reguláciám, rovnako zásahom štátu.

Ale zmýšľanie štátu sa krásne prejavuje pri osobných bankrotoch. Naberte si pôžičky, nesplácajte a my vám dlhy odpíšeme. ALE POZOR - nie dlhy voči štátu - len voči súkromným subjektom :)

19.06.2019 | rtw

Záložňa je nákup / predaj. Nič iné. Ja ti dnes predám moje staré bačkory za cenu, ktorú si dohodneme, a zajtra si ich kúpim od teba späť za tvoju predajnú cenu, keď sa mi nechce tak aj nekúpim. A niekde tu je princíp celého oceňovania. Je to trh. Čo chcete zregulovať?

20.06.2019 | muchomuurka

Hypotéka je podľa tejto logiky to isté ako transakcie záložne a to všetko je vlastne to isté ako nákup rožkov v obchode. Vždy budem obdivovať progresívne myšlienkové prúdy o voľnom trhu a nevyčerpateľné schopnosti ľudského rozumu :D.

24.06.2019 | rtw

Tak ti tú logiku trochu vysvetlím. Keď necháš v záložni svoju zálohu odpredať, ste v podstate vyrovnaný, skús nechať banke byt s tým, že jej nič nezaplatíš, veď nech si sama svoju pohľadávku voči tebe zlikviduje. Ľahko sa môže stať , že byt nepokryje tvoj dlh voči banke a ty nebudeš mať už žiadny byt a ešte budeš dlžný. Banka bude po tebe chcieť celú pohľadávku , teda nie to čo ti dala ,ale čo chce od teba vrátiť, aj všetky poplatky pokuty a pod. Je otázne, či to získa na byte. A tak ťa budú ešte dobre dlho naháňať. Nakoniec budeš musieť vyhlásiť osobný bankrot, aby si sa banky, teda teraz už toho, kto od nej tvoj dlh kúpil zbavil. Po osobnom bankrote budeš v registri 7 rokov ako neúverovateľný. Tvoj jediný majetok budú staré bačkory a jediný keš čo zoženieš bude v záložni. Po nej je tu už len úžera ako bič.

25.06.2019 | muchomuurka

Nepoznáme sa, takže si vykajme. Súdruženkovská doba už chvalabohu pominula.

Ak banku oblbnete v nacenení nehnuteľnosti, nesiete následky. Nič divné ani nemorálne v tom nie je. Dnešné záložne berú aj pozemky a nehnuteľnosti avšak poskytnutá hotovosť je tristná. Ak niekto dá za 100% hodnotu založenej veci maximálne 25% prostriedkov na takú krátku dobu za úrok 5% týždenne tak je to fakt služba ľudu a super dobrodinec :D. Haleluja pre legálnu úžeru!

Z článku skôr vyvstala otázka - až kam smerujú chápadlá ľudí za záložňami, ktoré sa dokázali vyhnúť zákonným reguláciám a zjavne i trestnoprávnym následkom. Vyzerá to skôr na posvätenú legalizáciu kradnutých tovarov, oberanie o nehnuteľnosti a pranie špinavých peňazí pod zásterkou poskytovania peňazí ľuďom v núdzi. Cez netransparentne definované úroky nik nezistí koľko čo stálo a z histórie vieme, že fixlovať nejaké papiere nie je problém. Najmä ak sú to miliardy rozdrobené po 50 eurových úpisoch. Už teraz by mali mať sklad dokumentov veľký ako menšie okresné mesto. Česť práci.

25.06.2019 | Morris

v zalozniach sa predavaju kradnute veci? Ak ano, preco policia nekona?

28.06.2019 | muchomuurka

Mno to sa dopytujete nesprávnom hrobe ;). Iste sa v tom trenďáci povŕtajú a budeme mať Pokračovanie nabudúce...

19.06.2019 | OF

Hmmm.... vidím tie komentáre a neostáva mi nič iné, len zo všetkými súhlasiť. Nie som teda jediný, ktorý si myslí, že ak sa dvaja na niečom dohodli slobodne, tak sa skrátka dohodli slobodne a ak dohodu nik neporuší, tak nie je čo riešiť.

Len nechápem, že to niekto nechápe. Ledaže by za tým nechápaním bola snaha získať prospech na úkor iného...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.