Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svetový podnikateľ je z USA. Jeho softvér objaví chyby skôr, než vzniknú

Titul EY Svetový podnikateľ roka 2019 získal v slnečnom Monte Carle Američan Brad Keywell, ktorý stojí za technologickou spoločnosťou Uptake Technologies. Uspel v konkurencii národných finalistov zo 47 krajín sveta. Bol medzi nimi aj slovenský podnikateľ Šimon Šicko z gamedeveloperskej firmy Pixel Federation, ktorej tituly ako Diggy’s Adventure, Seaport či TrainStation zabávajú 80 miliónov hráčov po celom svete.

12.06.2019, 08:36 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Americký podnikateľ toho v živote preskákal už veľa. Založil šesť firiem, ktorých celková trhová hodnota presiahla šesť miliárd dolárov. Pre slovenského čitateľa je najznámejšou firmou z portfólia zľavový portál Groupon. Uptake Technologies založil v roku 2014. Ide o jeden z najrýchlejšie rastúcich startupov v USA. V priebehu štyroch rokov zvýšil počet zamestnancov z 50 na 750 a hodnota jeho unicornu presiahla dve miliardy dolárov.

Na všetky problémy sveta

Softvér, ktorý Uptake Technologies vyvíja, je založený na zbere dát zo senzorov, ktoré sa následne vyhodnocujú. Na základe umelej inteligencie umožňuje u klientov predvídať hrozby, že sa nejaká dôležitá súčiastka v stroji alebo v technológii pokazí, prípadne zlyhá celý systém.

Nápad na založenie firmy vnukla B. Keywellovi skúsenosť zo života. Keď prišiel na letisko, aby vyzdvihol dcéru, zistil, že jej let mešká. V lietadle sa niečo pokazilo, aerolinka s chybou nepočítala a operatívne ju nedokázala opraviť. B. Keywell verí, že každý problém sa dá pomerne ľahko vyriešiť, a tak sa rozhodol nájsť na každú chybu analytické riešenie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)