Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V menšom, ale kvalitne. Urban Residence obhájil vysoké očakávania

Žijeme opäť v období, ktoré praje developerom i realitným projektom. S nadnesením by sa dalo konštatovať, že dnes sa predá všetko. Aj keď je pravda, že oproti obdobiu spred krízy sa situácia zmenila. Najmä veľkí hráči chcú mať aj projekty, ktorými sa môžu chváliť. V prípade spoločnosti skupiny Lucron je zatiaľ takýmto projektom Urban Residence pri Račianskom mýte.

12.06.2019, 08:36 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Predkrízový projekt

Ešte v roku 2007 pripravoval rakúsky developer Wien-Süd Holding výstavbu trojice bytových domov. V komplexe, kde kedysi sídlil predajný sklad obchodníka s hutným materiálom Ferona, mala okrem menších objektov (osem a deväť podlaží) vyrásť aj 29-podlažná veža. Projekt sa pripravoval v čase realitného boomu. Prišla však kríza a všetko bolo inak.

V roku 2015 kúpila celý projekt skupina Lucron. Prekreslila a premenovala ho. V lete 2016 predstavila verejnosti polyfunkčný komplex s názvom Urban Residence. Tvoria ho tri samostatné bytové domy – sedempodlažný objekt ukončili v prvej etape, deväťpodlažný vyrastá pri priestore stanice filiálka a 12-podlažný bodový dom je pred výstavbou.

Naše kroky viedli do sektora A1 pozdĺž Račianskej ulice bližšie k projektu Pri mýte. Na rozdiel od sektora A2, ktorý priniesol aj byty, ponúka prvá časť len apartmány. Fasáda Urban Residence nevzbudzuje žiadne kontroverzie, tak ako projekt Pri mýte. O architektonické stvárnenie sa postaralo štúdio Compass Architekti. Komplex od Račianskej ulice oddeľuje takmer 150 metrov dlhý bytový dom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)