Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malá zápecnícka politika

24.06.2019, 06:30 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Názor | Časy, keď sa pod environmentálnou politikou na Slovensku rozumelo dodržiavanie zásady „zabi bobra – zachrániš strom“, sú dávno preč.

 • Tlačiť
 • 14

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

kapitan peter komentar

Cez víkend si do prezidentského kresla sadla žena, ktorá svoju kariéru postavila na boji proti skládke. Slovenskí voliči poslali do europarlamentu hneď dvoch ekologicky orientovaných poslancov. Desaťtisíce ľudí sa – minimálne na Facebooku – cítia ako les a hluk okolo ochrany životného prostredia je taký veľký, že aj legitímna práca lesníkov sa stretáva s odporom verejnosti.

Ľudia chodia dobrovoľne zbierať odpadky z prírody, čistia vodné toky, svoje okolie. Do toho minister životného prostredia László Sólymos oživil ideu zálohovania plastových fliaš a plechoviek. Iste, jeho motivácia môže byť všelijaká. Možno chce zostať v pamäti ako ten dobrý zelený minister, ktorému naozaj išlo o svoj rezort. (Pri jeho predchodcovi Petrovi Žigovi sa v tomto smere dajú vyjadriť pochybnosti.)

Neprehliadnite

A možno chce len s ohromným náskokom dosiahnuť, aby sme recyklovali 90 percent PET fliaš. (EÚ to bude požadovať až od roku 2029.) Tak či tak, drvivá väčšina populácie zálohovanie podporuje. Rovnako väčšina biznismenov v barometri TRENDU.

Akurát tá časť, ktorej by sa systém mal reálne dotknúť, sa

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 14

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.