Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Plechári narazili pri expanzii na nečakaného súpera – úradníka

23.06.2019 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

23.06.2019 | risototh

Ked som bol pred dvoma rokmi na dovolenke s kamaratom, ktory zhodou okolnosti pracuje na cudzineckej policii v TT, tak nam kadeco porozpraval. Nechcel by som robit jeho robotu ani za trojnasobny plat. A on toho mal uz tiez plne nervy. Je to tam totalne podvyzivene.

24.06.2019 | Leo29

To nieje o podvyživení ale o efektivite.

Ak jedného človeka dokážu otočiť trikrat kvôli akože originalu potvrdenia, pečiatke nakrivo alebo že sa uradníkovi nepáči format vypisu učtu tak je jasne že nestíhajú.

Tomu človeku sa ten uradník musí aj trikrát venovať po sebe a potom plače že nestíha. Mažment štátu v priamom prenose.

24.06.2019 | Andrej_sk

Presne tak. A tyka sa to vsetkych nasich uradnikov. Miesto toho, aby kazdy novoprihlasujuci sa zivnostnik, cerstvy absolvent skoly, cudzi statny prislusnik, oddavajuci sa, rodicka, ZTP, cerstvy dochodca,......., dostal na urade prveho styku do ruky obalku so zoznamom co vsetko a kam ma ist vybavit v danej zalezitosti, pripadne prazdne formulare, ktore si ma dat potvrdit, terminy, ake kolky potrebuje,...vsade na tychto uradoch by ubudlo minimalne 30% ludi a 50% telefonatov. Pritom to chce tak malo. A zarucene by si uradnici prestali stazovat na ludi, ze im vsetko dokola musia vysvetlovat.

24.06.2019 | Roman Kanala

Nehovoriac o jazykovych znalostiach. Vsetci, co prichádzajú do styku s verejnostou cudzinacami, by mali ovládat minimálne tú anglictinu. Státnica z anglictiny do dvoch rokov po nástupe, alebo vyhadzov.

Vo Svajciarsku majú brozurky po srbsky, albánsky, arabsky, rusky a videl som dokonca aj polské. Samozrejme aj po francúzsky, nemecky, anglicky, ale tie jazyky ũradníci ovládajú zo skoly. Spanielsky, taliansky, portugalsky, turecky, grécky, hebrejsky sú brozúrky, ktoré sú najviac pouzívané. V nich je presne napísané, co majú priniest a co urobit, aby dostali povolenie k pobytu. Ziadne tápanie, hladanie, pokus a omyl.

oficiálny formulár
https://www.ge.ch/d...

neoficiálne informácie v 10 jazykoch zo swissinfo.ch
https://www.swissin...

24.06.2019 | Roman Kanala

Existuje vôbec nieco také aj na nejakom zlodejskom serveri aspon v zlodejskom jazyku a anglicky?

23.06.2019 | Roman Kanala

V Ženeve je cudzinecká polícia tiež plná pachov a všelijakých indivíduí, ale je tam veľká klimatizovaná čakáreň, kde si cudzinec po príchode vezme lístok, na ktorom je jeho číslo a odhad čakacej doby. Ak nie je v čakárni, keď sa tabuli zobrazí jeho číslo, preskočia ho a jeho lístoček sa stane neplatným. Z čakárne sú okienka a každé je v kabínke, ktorá je odhlučnená. Úradník je zdvorilý a trpezlivo vysvetlí veci po nemecky, francúzsky, anglicky. Pre ostatné jazyky sú brožúrky, kde je všetko vysvetlené. Málokto má všetky doklady hneď na prvý raz. Ale nečakajú hodiny vonku a cez noc. To je nedôstojné. To je koncentrák. To je socík.

Keď som bol ešte cudzincom, bolo to v inej budove. Teraz postavili novú, modernú. Z jedného vchodu sú cudzinci, hneď vedľa je pasové pre Švajčiarov. Tam vydávajú aj občianske preukazy a vystavujú potvrdenia o pobyte. Človek tam nestrávi viac, ako hodinu i s čakaním. Cudzinci sú pre Ženevu dôležití a cenia si ich. Na nich je postavená finančná ekonomika.

24.06.2019 | Jozko Ferko

toto je určite FAKE NEWS , HOAX veď sme predsa mali 8 rokov Najlepšieho ministra vnútra !!!!!!!!!

24.06.2019 | nicco

Ano ale ako si tento titul zabezpecoval. Nakupovanim auticok a stvorkoliek poziarnikom a policajtom, vpadmi do cignaskych osad ako teatro pre volicov a na druhej srane, aby na to vsetko mal peniaze, kryl Smerakom ich spinavu zlodejinu, za co ho stedro odmenovali. Ked bolo treba narychlo zohnat cash pre kamerove vystupenie, tak sa zisli skusenosti z doby "kesu" a alobalu mal kazdy Smerak doma tiez dost.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.