Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako oživiť mŕtve miesta v hlavnom meste

Presklené výškové budovy s kanceláriami. Cez deň vidieť, ako v nich vďaka zamestnancom či manažérom z „ofisov“ prúdi život. No aj keď je leto, nočný pokoj sa tu začína niekedy už o piatej alebo pol šiestej večer. Nerušený spánok trvá často až do ôsmej-deviatej ráno, keď si zamestnanci prídu „odpípnuť“ ďalší kancelársky deň.

02.07.2019, 05:14 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 9

Niekomu sa môže zdať, že je to prirodzené. Život v lokalitách, kde dominujú kancelárske priestory, nemusí byť mimo pracovných dní taký rušný ako vo štvrtiach, kde sa býva. Dobrým príkladom takýchto kancelárskych miest v Bratislave je Apollo Business Center, kancelárie na Galvaniho ulici či Westend pri Patrónke. Čiastočne to platí aj o Digital Parku či Mlynských nivách. Ešte vo väčšom rozsahu sa podobné štvrte nájdu vo väčších mestách západnej Európy.

Odborníci, s ktorými sa TREND rozprával, však vidia nevyužitú šancu. Veľké kancelárske plochy v meste by podľa nich mohli byť živšie aj po večeroch. A to nielen kvôli bezpečnosti. „Kancelárske priestory s okolím by mali byť pre verejnosť atraktívne aj cez víkendy na rôznorodé voľnočasové aktivity,“ tvrdí hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad.

Ako sa dajú tieto kancelárske monolity oživiť? A poučili sa developeri z minulých chýb? Niektoré z týchto lokalít môžu čoskoro ožiť aj po večeroch. Bude sa napríklad búrať staršia časť Apollo Business Centra, ktorá mala problém so statikou. Na jej mieste vyrastie modernejší komplex. Navyše, blízko tejto lokality už vznikajú byty v projektoch Jarabinky a Discovery Residence.

Neprehliadnite

V Novom Apolle okrem kancelárií plánujú cyklohub a street- foodové prevádzky, ktoré by mali fungovať aj po pracovnom čase. „Našou ambíciou je priniesť život aj do tejto časti Ružinova,“ tvrdí Jakub Gossányi, šéf developmentu HB Reavis Slovakia, ktorá je majiteľom projektu. Dodáva, že doba aj potreby ľudí sa od výstavby starého Apolla zmenili.

Podobne sa bude meniť charakter Mlynských nív.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Rubrika Ekonomika

Tagy Bratislava, developeri, územný plán