Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Percentá v územnom pláne? Na developerov by som takto netlačil

02.07.2019 | Jozef Ryník

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

02.07.2019 | dubovam

Chalan si pomudroval, pofotil sa, ale...

02.07.2019 | OF

Veru tak, aj mne to pripadá ako mlátenie prázdnej slamy. Čo by bolo keby bolo.... Hodnota takýchto článkov... hmm

02.07.2019 | Roman Kanala

Čo povedal, má hlavu a pätu. Predpísať optimálne priestorové usporiadanie budov a verejného priestoru, funkčnosti objektov a ich obslúženia infraštruktúrou, to sa robilo v socíku a nebol to úspech. Je omnoho lepšie dať mantinely a nechať developérov robiť, čo chcú, ale v rámci daných limitov.

Potreby ľudí sa časom menia a trh sa hýbe rýchlejšie, ako komunálni politici a ich úrady. Nie je dobré všetko úplne zošnurovať. Práve trh dáva spätnú väzbu a táto ak sa eliminuje, tak sa suboptimálne usporiadanie ani len nezistí počas rokov.

02.07.2019 | František Čaník

ten spôsob čo popisuješ tu bol a aktuálne je a vyzerá to ako to vyzerá.. historická časť mesta je v.... presklenníkovaná... namiesto budovania rozumných pracovných zón, ktoré sú prístupnejšie a mimo centra, sa tu stavia hlava nehlava kde sa chce, čo sa chce... takže potom všetci sú všade a na víkend nikto nikde.. cool

02.07.2019 | krang

A ako to vyzera ? O com to vlastne trepes ? Historicka cast mesta skoro neexistuje a nema ziadny problem.
O akych sklennikoch hovoris ?

A kde sa maju stavat rozumne pracovne zony nez mimo centra ? Ved su. Skusal si sa dostat niekedy z petrzalky do Avionu ??????!!

02.07.2019 | 01guliver

Developer by mal povinne postaviť aj školku atd, a nie nechávať na samosprávu....vid Slnečnice v Ba, v Banskej Bystrice-Pršianska terasa atd.....všade si stavajú kde sú ,zahustovať čo najvačší zisk , vznikne sídlisko 10 tis ludí a bez školky,zdr strediska atd....Na Slovensku sa stavia hocikde a potom to tak aj vyzerá...všade vo svete je to usporiadane a na Slovensku-stači pozrieť ako sa stavia v Ba -otras,hocikde mrakodrap a nie na jednom miesto ako inde vo svete....

03.07.2019 | B0B

LOL Gubco, znami poskok J&T este z Bratislavkeho okraslovacieho spolku :-)) to sa mohli rovno Korbacku spytat co si o tom mysli, ale to by potom nevyzeralo, ze hovori "nezavisly odbornik".. samozrejme ze by poskok developerov do nicoho netlacil

03.07.2019 | krang

Cau Aquila aj si sa pobavil na tomto ? To si sa mohol rovno podpisat ty tupy degesko

03.07.2019 | Yop

Ale to aj ty krang ze? :D

chalani zo skyscraper si tu teraz vyskriabu oci

03.07.2019 | B0B

ahoj pacient
aquila pise pokial som si vsimol vsade pod svijim nickom, aj sem obcas pisal..

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.