Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Percentá v územnom pláne? Na developerov by som takto netlačil

02.07.2019 | Jozef Ryník

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

02.07.2019 | dubovam

Chalan si pomudroval, pofotil sa, ale...

02.07.2019 | OF

Veru tak, aj mne to pripadá ako mlátenie prázdnej slamy. Čo by bolo keby bolo.... Hodnota takýchto článkov... hmm

02.07.2019 | Roman Kanala

Čo povedal, má hlavu a pätu. Predpísať optimálne priestorové usporiadanie budov a verejného priestoru, funkčnosti objektov a ich obslúženia infraštruktúrou, to sa robilo v socíku a nebol to úspech. Je omnoho lepšie dať mantinely a nechať developérov robiť, čo chcú, ale v rámci daných limitov.

Potreby ľudí sa časom menia a trh sa hýbe rýchlejšie, ako komunálni politici a ich úrady. Nie je dobré všetko úplne zošnurovať. Práve trh dáva spätnú väzbu a táto ak sa eliminuje, tak sa suboptimálne usporiadanie ani len nezistí počas rokov.

02.07.2019 | František Čaník

ten spôsob čo popisuješ tu bol a aktuálne je a vyzerá to ako to vyzerá.. historická časť mesta je v.... presklenníkovaná... namiesto budovania rozumných pracovných zón, ktoré sú prístupnejšie a mimo centra, sa tu stavia hlava nehlava kde sa chce, čo sa chce... takže potom všetci sú všade a na víkend nikto nikde.. cool

02.07.2019 | krang

A ako to vyzera ? O com to vlastne trepes ? Historicka cast mesta skoro neexistuje a nema ziadny problem.
O akych sklennikoch hovoris ?

A kde sa maju stavat rozumne pracovne zony nez mimo centra ? Ved su. Skusal si sa dostat niekedy z petrzalky do Avionu ??????!!

02.07.2019 | 01guliver

Developer by mal povinne postaviť aj školku atd, a nie nechávať na samosprávu....vid Slnečnice v Ba, v Banskej Bystrice-Pršianska terasa atd.....všade si stavajú kde sú ,zahustovať čo najvačší zisk , vznikne sídlisko 10 tis ludí a bez školky,zdr strediska atd....Na Slovensku sa stavia hocikde a potom to tak aj vyzerá...všade vo svete je to usporiadane a na Slovensku-stači pozrieť ako sa stavia v Ba -otras,hocikde mrakodrap a nie na jednom miesto ako inde vo svete....

03.07.2019 | B0B

LOL Gubco, znami poskok J&T este z Bratislavkeho okraslovacieho spolku :-)) to sa mohli rovno Korbacku spytat co si o tom mysli, ale to by potom nevyzeralo, ze hovori "nezavisly odbornik".. samozrejme ze by poskok developerov do nicoho netlacil

03.07.2019 | krang

Cau Aquila aj si sa pobavil na tomto ? To si sa mohol rovno podpisat ty tupy degesko

03.07.2019 | Yop

Ale to aj ty krang ze? :D

chalani zo skyscraper si tu teraz vyskriabu oci

03.07.2019 | B0B

ahoj pacient
aquila pise pokial som si vsimol vsade pod svijim nickom, aj sem obcas pisal..

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.