Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švajčiarsky podnikateľ roka: Inovácie vyriešia problémy ľudstva

30.06.2019 | Jozef Tvardzík

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

30.06.2019 | PaloK

Takže pán vedec proste odišiel z univerzitného výskumu aj s vedomosťami, skúsenosťami a kontaktmi tam nadobudnutí a založil si súkromnú firmu, ktorá vyrába to, čo výskuali na univerzite? To ma byť motivačný success story?

01.07.2019 | Roman Kanala

Presne to má byť. PSI, Cern a výskumné inštitúcie vôbec sú na to, aby sa robil výskum. To je vysoko riziková aktivita, lebo úspech nie je istý. Ich rola tam končí. Nebudú robiť výrobu, predaj, marketing. Ani nebudú premieňať nápady a koncepty na výrobky. WWW sa zrodil v Cerne, ale potom bolo všetko prenesené na konzorcium W3, lebo Cern má iné úlohy.

01.07.2019 | PaloK

Aha, a koľko že platí svojmu pôvodnému zamestnávateľovi z každého predaného prístroja a služby? Alebo si zaplatil licenciu od univerzity?

01.07.2019 | Roman Kanala

O tom sa v článku nepíše. Naopak, ak ste pozorne čítali článok, jeho predošlý zamestnávateľ ho podporuje a pomáha mu s teoretickými problémami.

Ecole polytechnique fédérale v Lausanne (EPFL) a Eidgenössische Technische Hochschule Zürich podporujú spin-off i tak, že im poskytujú priestory buď zdarma, alebo za nízke nájomné a prístup ku všetkej infraštruktúre. Ak niektorá z nich prerazí dieru do sveta, budú z toho mať slávu a možno i peniaze.

Napríklad zakladateľ firmy Logitech bol asistentom na EPFL a odišiel, aby si založil firmu. Tam ale neboli dobré vzťahy, lebo mu na škole robili zle. Tak jeho revanš bol ten, že má miliardovú firmu. Ale sú i úspešné príbehy v Ženeve, Lausanne, Zurichu. Kvantové prenosy, veľmi rýchle optické vlákna, medecína.

Zas tá malá slovenská závisť malého ušliapnutého človiečika, ktorý bude chodiť liať žlč na anonymné fóra, však?

01.07.2019 | PaloK

Ó áno. Potrebujem si vypočuť farárske poučky veľkého svetáka.

01.07.2019 | enko

KEEP CALM
& makaj !

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.