Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pracovné cesty: Čo sa oplatí mať 
so sebou


07.07.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Skoro každé „office“ zamestnanie si skôr alebo neskôr vyžiada cestovanie – za klientom, na veľtrhy, školenia alebo hoci na obhliadku poistnej udalosti. Všetky tieto cesty môžu byť aspoň o niečo efektívnejšie a pohodlnejšie s novinkami v oblasti technológií, ktoré majú niekoľko spoločných vlastností.


 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Najprv je to kompaktnosť. Nie vždy je poruke služobné alebo vlastné auto, do ktorého sa dá nahádzať polovica kancelárie. Sú to skôr zariadenia, ktoré by sa mali vojsť nie iba do príručnej batožiny, ale možno aj do kabelky.


Druhou spoločnou črtou je univerzálnosť a praktickosť. Či už to sú nové laptopy ako jadro prenosnej kancelárie, odolný prenosný disk s hardvérovým šifrovaním, vreckový projektor, alebo smartfón s nevšednou kamerou. Do tretice majú spoločné to, že ide o technologické novinky s novými funkciami a vysokým výkonom. Nikto nepovedal, že na prácu sa majú používať len priemerné zariadenia.


Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré by sme sami ocenili na služobných cestách alebo pri práci v teréne. Je pravda, že niektoré sa cenovo dajú zaradiť skôr do prémiovej triedy. Napríklad príručný inteligentný kufor od firmy Samsara alebo nový prírastok medzi laptopmi od Huawei.

Disponujú nevšednými vlastnosťami, ktoré môžu stáť za vyššiu investíciu. Vo výbere sú však aj také, ktoré sa môžu pochváliť veľmi dobrým pomerom výkonu alebo výbavy a ceny. Napríklad najnovší smartfón od Asusu, ktorý vzhľadom na použité komponenty celkom milo prekvapil sumou, ktorú si zaň výrobca pýta.


Asus ZenBook 14 (UX433)Zdroj: Asus

Asus ZenBook 14 (UX433)


Posledná verzia pomerne obľúbenej série ZenBook od Asusu nie je žiadna nečakaná revolúcia s okrúhlym alebo ohybným displejom. Stále je to starý známy celokovový brúsený dizajn šasi. Ale s malou konštrukčnou novinkou. Po otvorení časť s displejom jemne nadvihne klávesnicu. Vznikne malý 3-stupňový sklon, ktorý zlepšuje polohu rúk pri práci.

Keď už sme pri displeji, jeho uhlopriečka je 14 palcov. Lenže celkové rozmery notebooku sú len 32 x 20 cm. Teda je menší než mnoho 13-palcových konkurentov. To vďaka ešte tenším rámikom displeja. Oceňujeme hrúbku 1,6 cm. Na trhu sú aj tenšie kúsky, ale ZenBook 14 má miesto pre pár veľkých USB a jeden HDMI konektor. Zaujímavá je numerická klávesnica, ktorá sa dá aktivovať rovno na touchpade. S 13-hodinovou výdržou sa táto novinka predáva od tisíc eur vyššie.


Asus Zenfone 6Zdroj: Asus

Asus Zenfone 6


Smartfón je samozrejmosť v každej situácii a nové modely už v

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.