Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf štátneho investičného fondu: Investorov nie je dosť, musíme vyplniť medzeru

06.07.2019 | Jozef Andacký

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

06.07.2019 | Emasculate

O dve velkosti vacsie ruzove sáčko, odznak na klopen, a clovek sa hned citi ako venčr kapitalist zo silikón vely.

Az surealne sa to cita, ten clovek rozprava ako keby nerozdaval statne prachy.

“V tejto branži...”

Akej? Nejakej smeracko esenesackej rozkradacskej partajo-nominacnej?

06.07.2019 | zakaznik

Špina zlodejská.

06.07.2019 | Martin005

Penazi je hromada, najmä ak stat nema problem predat emisiu v akomkolvek objeme a v pripade nedostatku kupychtivych investorov to s radostou kupi na sekundarnom trhu ECB-cka...

06.07.2019 | PaloK

Už som sa zľakol, že SR má peniaze navyše, ktoré môže investovať do sľubných firiem!!! Lenže to je len prebalovacka eú fondov! A Aeromobil .... GA drilling... Nie. To nie je štátny investičný fond. A nie do inovatívnych firiem.

07.07.2019 | BrunoBruno

Mám rád múdrostí týchto priživnikov, ktorí sú bohovi chytri, tvária sa ako vlastne pomáhajú ale v skutočnosti je to celé predražené divadlo za cudzie peniaze a bez akejkoľvek skutočnej zodpovednosti.

10.07.2019 | salamoon

ideme cakat na Pentu dalsich 30r kym snad okrem dojenia rent nieco vymysli a zatial kupovat zahranicne manufaktury ?

15.07.2019 | FeroImrecze

Nuž som veľmi zvedaviy koľko z tých menovaných projektov bude žiť aj o 10 rokov a koľko z nich skončí na smetisku dejín s dobre zahojenymi bývalými súkromnými majiteľmi. To je naozaj vysoká ambícia ak je "v tejto branži úspech ak vyjde 1 projekt a na dvoch ďalších neprerobime" A aké sú mimochodom v tej agentúre platy ? Mám dojem že ide len o tie v skutočnosti.

07.07.2019 | shaggy

Investorov je dosť. Len nechcú investovať do neperspektívnych hlúpostí, ako Aeromobil.
Ale z cudzieho krv netečie a štátny investor skrachovať nikdy nemôže. Ten aj keby bol desaťročia stratový, dostane peniaze, na ktoré sa mu vyzbierali aj tí chudobní, na východe Slovenska. By ma zaujímalo, ako by dopadlo turné tohto človeka po najmenej vyspelých regiónoch, kde by im vysvetľoval, že ich peniaze pomohli reklamnému "mágovi" na to, aby mohol ešte menej pracovať.

07.07.2019 | marek81

Aeromobil len zere peniaze a ziadne vysledky. Prinos k spolocnosti ziadny. Len par ludi si kupi ich lietadlo. Aeromobil?Nie dakujem radsej elekto kolobezku

07.07.2019 | Runforfun

Uff tak pán Leasy zrkadlo, zrkadlo. 2 firmy na aeromobil nestačia na Slovensku??? Jedna funguje už na báze sukr kapitálu tak načo druhá?? ako práčka?? POvedzte nám jasne čo tá druhá vymyslí iné ako fima čo už existuje. Lebo Klein má dobré kontakty???. GA Drilling.... koľko rokov už hovorí u svetovosti?? To je ako naša 155 mm Zuzana..svetová ale ju nikto nechce. P Lesay sa vyzná vo vrtani či v aeromobile???

08.07.2019 | Thomas9

Toto je dalsi "Stefunkovec" v poradi. Do par rokov v politike - mlady, vzdelany, perspektivny laviciar a.k.a. rozdavam EU-statne prachy a tvarim sa ako investor.

19.07.2019 | tono22

Nech povie tento uradnicek, politruk, skorumpovana postavicka a byvaly poradca Fica, kolko v minulosti spravil investicii aj s vlastnymi peniazmi a nie iba so statnymi, tie jeho vyjadrenia su nic iba teoreticke uvahy, rozdavat verejne zdroje a akoze vyplnat medzeru na trhu vie v podstate kazdy...dakujem pekne za takychto samozvanych odbornikov a investicie do firiem ako Aeromobil,..ktovie aku proviziu za to dostal...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.