Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lex Kiska smrdí zúfalstvom. Lex Harabin hlúposťou

04.07.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

04.07.2019 | Európan

Riaditeľstvo SR , naša najsilnejšia juhozápadná, vyrazila proti podtatranskej.

04.07.2019 | Ex offo

Podľa mňa sa podmienka stredoškolského vzdelania a možnosti sudcu kandidovať do parlamentu nedá porovnávať.
Sudca je zo zákona členom súdnej moci, ktorá má byť oddelená od zákonodarnej a výkonnej. Akonáhle kandiduje na "prestup" do inej moci, nemôže ostať členom súdnej moci.
Problém s ústavou byť môže, lebo to v nej nie je explicitne uvedené, ale duch zákona a trojdelenia moci je jasný...

04.07.2019 | Vauban

a prokurator moze? Jaj ti sa pregrciavaju este takze s tymi pockame...SaS hadam ako jedina nasadila posledne sudcu na kandidatku do NRSR, teraz ziadne eso v rukave nema tak obmedzi ostatných. A ak sudca prijme podporu nejakej politickej strany v boji o kreslo prezidenta? A co ak si sudca zalozi vlastnu politicku stranu a bude kandidovat sam, ako Andy Hryc? A co volba sudcov ustavneho sudu ked vladna koalicia otvorene v mediach v priamom prenose hovori o dohode na kandidatoch? Tam nehrozi poplatnost politickym skupinam? Ved je to cele smiesne :)

06.07.2019 | otíc

Prokurtatúra do súdnej moci predsa nepatrí. Prokurátor iba obviňuje -súdi vždy sudca. A mal by byť nezávislý!

11.07.2019 | Vauban

neriesim co kam patri a nepatri...ja riesim kto ma byt nezavisly....a teraz len populisticky a egoisticky ako im vyhovuje obmedzia Harabina...

sudca nemoze kandidovat za poslanca lebo by bol akoze zavisly na strane (aj ked nie je clenom)...ale dlhorocny politik, clen strany, sa zrazu stane sudcom ustavneho sudu ale to je uz akoze nezavisly? Ked este pri "ruseni" amnestii sa Bugar verejne hrdil pred Ficom, ze "netreba sa bat, mame tam nasich sudcov"?

nebudte smiesny a skuste priniest nejaky normalny relevantny argument...aj prokurator ma byt nezavisly predsa...nastudujte si pravne normy o konflikte zaujmov, mozno prestanete zit vo vasej vymyslenej krajine, kde od politiky nezavisli maju byt len sudcovia...v reálnom svete su to desattisice ludi

19.07.2019 | vlado4

Vyhlásiť potrebu stredoškolského vzdelania ako podmienku pre výkon funkcie starostu/primátora za protizákonnú je podľa mňa absurdné.
Predsa každá profesia si vyžaduje nejaké vzdelanie/danosti. To je ako keby niekto vyhlásil, že požadovanie vysokoškolského vzdelania na lekárskej fakulte je pre človeka, ktorý chce robiť lekársku prax, diskriminačné a nezákonné.
Diskriminačné by bolo, ak by niekto požadoval, aby sa napr. starosta narodil v Trenčianskom kraji. Tam človek už nič neurobí s tým, kde sa narodil. Alebo ak by nemohol kandidovať za starostu napr. Cigán. Ale vzdelanie nie je raz a navždy určené. To si každý môže doplniť podľa potreby. Aj človek, ktorý chce riadiť motorové vozidlo musí mať vodičský preukaz a nikto to za diskriminačné nepovažuje.
Skrátka riadiť mesto je tiež zodpovedná vec a takýto človek by mal mať zodpovedajúcu kvalikfikáciu. Bodka.

04.07.2019 | beauty

Aha, takže obmedziť, aby si podtatranský žaluď s košickou trúbou kupovali za peniaze Esetu a ostatných finančných skupín, vrátane toho, koho meno neslobodno vysloviť, politickú moc, je take demokratické, že?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.