Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Skúter v rukách začiatočníka

06.07.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Takmer ako zvyčajne. U dílera Hondy podpisujem preberací protokol k testovaciemu modelu, prevezmem kľúče spolu s „techničákom“, no skôr ako mi pán zaželá šťastnú cestu, poprosím ho, aby šiel ku skútru so mnou a poskytol mi ešte zopár informácií o jeho obsluhe. Samozrejme, dostávam odpoveď. Na parkovisku stojí trojica a Forza 125 je z nich najrobustnejšia. Ľahko si ju pomýliť s motocyklom.

 • Tlačiť
 • 11

Trochu mi mäknú kolená. V duchu si hovorím, že na premiéru som si mohol vybrať niečo kompaktnejšie. To sa už dozvedám, ktorý spínač slúži na štartovanie, ktorý na deaktivovanie systému štart/stop, kde je klaksón a minipáčka smeroviek, ako sa otvára podsedadlový priestor a palivová nádrž...

Mám zopár otázok, medzi nimi aj ako Forzu dostanem zo stojana. Nasleduje názorná ukážka a potom otázka: Jazdili ste už niekedy na motorke? V živote nie, ani ako spolujazdec, odpovedám. To som asi nemal. Vidím zdvihnuté obočie a počujem: Potom sú páni z importu fakt odvážni. Čo si myslí o mne, o tom pomlčal, a ponechal mi skúter napospas.

Honda Forza 125Zdroj: Honda

Prekvapuje praktickosťou

Veľké pohodlné dvojsedadlo tohto takmer maxiskútra je tiež jeden z dôvodov mojej voľby Forzy. Tajne totiž dúfam, že prehovorím manželku, aby si za mňa sadla, a že sa jej to bude páčiť. Keď odblokujem poistku a vyklopím sedadlo, mám pred sebou objemný 54-litrový odkladací priestor. Zmestia sa tam dve prilby, môžu byť aj integrálne.

Neprehliadnite

Je to výhoda, keď ich netreba niesť so sebou trebárs do motorestu. Prípadne jednu oddelím priehradkou a do zvyšného priestoru neskôr uložím bundu, rifle, výbavu do dažďa, ba upratal som tam aj nákup. Navyše, dá sa dokúpiť nielen praktický, ale na pohľad aj efektný 45-litrový zadný kufor. Nasadnem a v kapotáži po ľavici vidím uzamykateľný poklop ďalšieho boxu. Podľa toho, ako si ho usporiadam, pojme fľašu s nápojom, doklady, smartfón... Nachádzam tam aj 12 V zásuvku.

Honda Forza 125Zdroj: Honda

Informačný backround

Inteligentný kľúčik mám

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 11

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.