Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BenQ W2700 verzus Epson EH-TW7400

14.07.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Niektorí si pravdepodobne nedávno kupovali nový televízor. Boli hokejové majstrovstvá a to je vždy obdobie na nákup zariadení, na ktorých je zážitok sledovať túto šou. Hokej alebo futbal sú totiž úplne iný zážitok na dvojmetrovom plátne ako na obrazovke televízora.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Alebo taký Forrest Gump, ktorý mal premiéru presne pred 25 rokmi. Určite ho každý videl niekoľko krát. Boli by ste prekvapení, ako sa zmení pohľad na tento film, ak si ho pustíte znova, ale už cez 4K projektor. Toto extra vysoké rozlíšenie si, samozrejme, užijete aj na čoraz lacnejších televízoroch. Nič tak nevtiahne do deja, ako keď scéna zaberie takmer celé zorné pole.

Neprehliadnite

BenQ W2700 sa dá uložiť kdekoľvekZdroj: BenQ

To by sa dalo vyriešiť tak, že si sadnete meter od televízora, ale to nebude robiť nikto. Preto môže byť správnym riešením vyskúšať projektor. Samozrejme, so 4K rozlíšením. Pomer kvality obrazu a ceny sa stále zlepšuje. Mal som možnosť pozrieť si niekoľko seriálov, filmov a futbalových zápasov na dvoch modeloch, ktoré stoja za pozornosť.

Sú v mnohom odlišné, ale spája ich perfektný zážitok, pár nedostatkov a podobná cena. Taká, za ktorú dnes kúpite prémiový 65-palcový alebo mid-end 75-palcový 4K televízor. S týmito projektormi sa dostanete na dvojnásobnú uhlopriečku.


Drobec a obor so 4K

BenQ W2700 je nasledovník vlaňajšieho modelu W1700, respektíve jeho upravenej edície s vyšším jasom BenQ K800, ktorý som mal možnosť testovať. Obidva patrili a vlastne stále patria k tomu najlepšiemu, čo sa pomeru ceny, výbavy či výkonu týka. Momentálne stoja okolo 900 eur.

Zadná strana BenQ W2700Zdroj: BenQ

Ich najmladší súrodenec už mieri na bonitnejších záujemcov, dá sa zohnať zhruba za 1 600 eur. Ak sa pozrieme na trh filmových 4K projektorov, stále je to pomerne prijateľná cena. Respektíve by sa dal zaradiť medzi lacnejšie. Na lepšie porovnanie, 4K projektory štartujú s cenou minimálne 800 eur a aj to len vtedy, ak sa pošťastí niekomu „black friday“. Bežnejšie sú sumy okolo dvoch tisícok. Pri modeloch s natívnym rozlíšením 4K od štyritisíc vyššie.


Epson EH-TW7400 je tiež nástupca predošlej generácie filmových projektorov TW7300, ktoré boli pre Epson prvé s podporou 4K. Dá sa zohnať približne za 1 700 eur. Pre zaujímavosť, túto generáciu zastupuje aj najvyšší rad TW9400 s ešte lepšími parametrami, ale ten je o celú tisícku drahší.

Ako prvé si pri porovnaní týchto dvoch modelov každý všimne do očí bijúci rozdiel v

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy 4K, BenQ, Epson, projektor

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.