Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Matadorov drží výroba pre zahraničné módne značky

16.07.2019 | Marek Legéň

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

12.07.2019 | svk

no ale to je práve ta rozdelenosť Sk podnikov. mali by sa spojiť a vytvoriť spoločnú značku makyta (šije pre ženy väčšinou), ozeta (pánska konferencia) plus pripojiť napr Novestu (obuv) zamerať sa na mladých niečo podobné ako Next. dať si navrhnúť handry a šiť (lacnnejšie môžu na začiatok v cudzine) postupne presúvať na Sk a sústrediť sa hlavnena kvalitu. Nie 5eurove 3čko ktoré je na pocit hnusné, gumové a po oprati sa vykrivý. pootvarať obchody v NC v krajoch a okresoch potom expandovať. možno esťe najs investora na začiatok.
čím viac zákaziek tým lacnejšia výroba.

16.07.2019 | Truhlik999

Neviem, či je to také ľahké.

Zamestnávanie ľudí je dnes o hubu.
Číňania nemajú naše inšpektoráty prace, nemajú štatistikov, nemajú nové zákony každý mesiac, nemajú úrady, ktoré rozhodujú podľa ľubovôle.

Namiesto podpory podnikateľov, ktorí zamestnávajú ľudí, ficoidi podporujú špekulantov, ktorí len vozia tovar a služby z vonku.

Ide smerom k balkanu a obávam sa, že ficoidi si to ani neuvedomujú.

16.07.2019 | Morris

jasné, buduješ firmu roky a potom ju dáš niekomu cudziemu... ukáž nám to na sebe.

Chyba je v štáte. Európska únia ma teda štve, ale ak prijmú povinnosť vypočítavať minimálnu mzdu na základe jasne definovaného vzorca, miesto cucania z prsta politikov formátu kapitán ctrlc ctrlv, tak s tým súhlasím.

16.07.2019 | Runforfun

Ide o to urobiť produkt sexy...príklad ked idem cez SVIT nakúpim si ponožky v podnikovej predajni po 1,6 EUR až 2,5 EUR s predlženým členkom a mrčním že drahé. A prídu sedláci a urobia značku FUSAKLE a zrazu si ochotný zaplatiť 6-10 EUR za pár ponožiek. A potom sa to oplatí za takú cenu robiť doma. Prečo sme ochotní zaplatiť za tričko max 3 EUR ..napr ked ho kupujem do výroby ale zaplatím 15 EUR na Pohode za to isté tričko kde je nápis KEBY MAMKA VEDELA alebo A ČO?. Toto je jediná šanca text priemyslu, výnimočnosť, exkluzivita, inovácia.....sexy produkt...inak zomrú. JA kupumje rád v predajniach ozeta, eterna, ecco, gabor..made in slovakia

22.07.2019 | Robert Roobin Semivan

Suhlasim Runforfun..

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.