Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Náhodne, málo a bez vízie. Ako Slovensko financuje vedu

16.07.2019

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

16.07.2019 | Roman Kanala

Financovanie výlučne z eurofondov sa netýka len školstva. Všetky oblasti, kde je možné alokovať eurofondy, sú zo štátneho financovania odsunuté nabok, aby sa štátny rozpočet dal rozkradnúť celý bezo zbytku. Školstvo, odpadové hospodárstvo, čističky, spaľovne odpadu, cesty, diaľnice, železnice, všetko to čaká len na eurofondy a pečené holuby. Smutná vizitka panovania fašoboľševického zlepenca.

17.07.2019 | Ivan Petráš

Eurofondy netvoria ani 5% verejných výdavkov.
Navyše, za Dzurindu Eurofondy neboli a kradlo sa stokrát viac ako dnes.

17.07.2019 | Obi-Wan Kenobi

ale ved my mame lietajuce auto, co ich po nejakej vede :DDD Cvarga jedna smeracka uz aby boli na smetisku dejin, idealne v base ale tak nerobme si iluzie.

17.07.2019 | salamoon

ved tu 25r pisete ako stat nema nic robit, znizovat kapitalu dane, ako trh vsetko vyriesi a teraz placete, ze "nahodne, malo a bez vizie"
https://a-static.pr...

17.07.2019 | Tomáš Nejedlý

A vari nás (?) štát poslúchol? :)))

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.