Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mäsko pre gurmána: Kupé, ktoré vás dostane pod svoju kontrolu


13.07.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

V dlani zvieram inteligentný kľúč s displejom od nového 2 + 2-miestneho kupé. Motorizuje ho vidlicový osemvalec dopovaný dvoma turbami, spriahnutý s osemstupňovým automatom a pohonom štyroch kolies. Dosahuje maximálnych 250 km/h (s obmedzovačom, bez neho oveľa viac) a na prekonanie stovky nepotrebuje ani celé štyri sekundy. K tomu cena s doplnkovou výbavou bezmála 150-tisíc eur.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Čo dodať? Zhruba takto by malo vyzerať auto mojej krvnej skupiny. Inými slovami, moje očakávania sú veľmi vysoké. Hneď na počiatku však musím spomenúť prvú výčitku. BMW M850i xDrive Coupé totiž patrí do nového radu 8, pritom je nástupcom kupé radu 6. To je len jeden z príkladov rošád, ktoré bavorská automobilka vo svojom portfóliu v poslednom čase pácha ako na bežiacom páse. Zrejme s jediným cieľom – zasiať chaos do radov konkurencie.

BMW M850i xDrive CoupéZdroj: BMW

Drobná peha na mejkape

Ak by som si neoveril rozmery, neuveril by som. Toto osmičkové kupé je v porovnaní s minulým – radu 6 kratšie (–4,3 cm), nižšie (–4,4 cm), kratší má aj rázvor (–3,3 cm). Len karoséria je o zanedbateľných 8 mm širšia. Napriek tomu na mňa pôsobí mohutnejším – robustnejším dojmom. Bude to asi svalnatejšími líniami. Na plasticky formovaných bočniciach pontónu aj na prednej kapote má voľné pole hra svetla a tieňa.

Svoje robí tiež doslova obrovská maska chladiča, bohato odvetraný predok a masívna zadná odtrhová hrana. Celok vnímam ako zaujímavý, štylisticky konzistentný, vyvážený a dojmotvorný takmer z každého zorného uhla.

Neprehliadnite

Príplatková karbónová strecha vizuálny dojem stupňuje a zároveň redukuje hmotnosť. Len ten zadný plastový diel, v ktorom sú zakomponované výfukové hrdlá spolu s difúzorom, mi pripadá štylisticky trochu ťažkopádny, ani jeho materiálová podstata mi s hodnotným celkom akosi neladí. V podobných prípadoch tvrdím, že otcovia auta podhodili kritikom nejakú drobnosť, aby sa vybúrili a ukojení potom už nevŕtali na citlivejších miestach.

Mäsko pre gurmána

Keď otvorím dvere na strane vodiča, uvedomujem si, že rovnako ako odtieň lakovania karosérie ani farebná kombinácia čalúnenia a obkladov interiéru nemohla byť lepšie vyrátaná na efekt. Normálne sa mi zbiehajú slinky ako gurmánovi na prahu zabíjačkových hodov. S potešením sa prinútim na podrep a zasuniem sa za hrubý veniec emkového volantu.

Pod manažmentom plného elektrického

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.