Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako neusporiadané pozemky brzdia rozvoj miest a obcí

19.07.2019 | Jozef Ryník

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

19.07.2019 | vijackakruspanova

pekna demagogia.

19.07.2019 | martin33

Nieco pravdy na tom je. Zdedil som nejake pozemky v okrese RS a nebol som jediny vlastnik, dohoda s ostatnymi vlastnikmi ohladom ich prenajatia bola vzdy obrovskym problemom. Nastastie v danom katastri prebiehalo scelovanie a tak som dnes jediny vlastnik ineho pozemku (s porovnatelnou rozlohou a bonitou) a jeho prenajom rolnikovi co na nom hospodari, bol trivialna zalezitost. Kazdy rok tam mam z prenajmu par desiatok eur. Predtym som nemal nic.

19.07.2019 | salamoon

co je na tom demagogicke ?

19.07.2019 | bluehen

To sa ale vobec nejedna o scelovanie ale zakonom umoznene vyvlastnenie a poskytnutie ineho pozemku, obe v cene ktoru stanovi nejaky spriazneny, nas znalec.

19.07.2019 | muchomuurka

Presne, ide o vyvlastňovanie s ľúbivým marketingom, nič viac. Keby radšej dali tých 30m na odpustenie byrokratických poplatkov na úradoch v mene sceľovania ako podporu aj dôsledne uplatňovali existujúce zákony o nerozdrobovaní pôdy. Ľudia by sa sami rozhodli či predať alebo odkúpiť okolité parcely.

Ak sa nejaký starosta sťažuje, že obrába cudziu pôdu zadarmo ako dedinské ihrisko a ešte ho chce nechať vyvlastniť, to je už aké brilantné rozhodnutie! "Záhor nepotrebuje sľubované a nerealizovateľné projekty, Záhor nepotrebuje pánske huncútstva, Záhor nutne potrebuje charakter, česť a korektné vzťahy – pokojný a dôstojný život príde s nimi." Záhorskí poddaní po prečítaní tohto Trendu suverénne zaplesali, ten dôstojný život je už tu, ani to dlho netrvalo! :D

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.