Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa investičná banka zahryzla do realít

Česko-slovenská skupina Wood & Company je doma v oblasti investičného bankovníctva, obchodovania s cennými papiermi či správy aktív. Pred časom sa však začala obzerať aj po nových oblastiach pôsobenia. V hľadáčiku sa ocitli reality, ktoré sú s dostupným kapitálom a so zodpovedným prístupom v mnohých ohľadoch stávkou na istotu.

22.07.2019, 05:05 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

„Klienti začali vyžadovať nové investičné možnosti a my sme ich našli práve v realitách,“ hovorí slovenský spolumajiteľ skupiny Ľubomír Šoltýs, ktorého v štruktúre dopĺňajú Česi Vladimír Jaroš a Jan Sýkora.

Veci dostali rýchly spád – po troch rokoch vlastní skupina Wood & Company štyri veľké kancelárske komplexy v Bratislave a jeden v Prahe, kde kúpila aj dve nákupné centrá, z ktorých jedno už medzičasom stihla aj predať. A navyše sa netají pretrvávajúcim apetítom.

KPMG
Relevans Law firm

Začali centrom v Prahe

Ešte v 90. rokoch sa Wood & Company profilovala ako maklérska spoločnosť, ktorá čoskoro začala obchodovať na pražskej burze. Dnes už pôsobí na vyše tridsiatich burzách a pre svojich klientov zrealizuje ročne obchody za viac ako 35 miliárd eur.

Aj tento objem naznačuje, že skupina sa špecializuje primárne na obchodovanie s veľkými hráčmi, ktorým zároveň radí pri ich transakciách. V minulosti k nim pri predaji Slovenských telekomunikácií či spätnom odkúpení Transpetrolu patrila aj slovenská vláda.

Neprehliadnite

Skupina nie je aktívna len prostredníctvom obchodovania s akciami a transakčného poradenstva – na Slovensku jej navyše patrí aj výrobca zdravotníckych pomôcok 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Fúzie a akvizície

Diskusia (0 reakcií)