Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chorvátsko sa stane 21. členom eurozóny

17.07.2019, 09:45

Chorvátsko oficiálne odoslalo svoju žiadosť o prijatie do systému ERM-2, čo je prvé štádium vedúce k prijatiu eura. V roku 2023 by sa tak mohlo pripojiť k 19 krajinám eurozóny.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Chorvátsko oficiálne odoslalo svoju žiadosť o prijatie do systému ERM-2, čo je prvé štádium vedúce k prijatiu eura. V roku 2023 by sa tak mohlo pripojiť k 19 krajinám eurozóny. Do systému ERM-2 by malo vstúpiť v lete budúceho roka a po dvojročnom absolvovaní by sa už o štyri roky mohlo v krajine platiť eurom. Aj keď Chorvátsko nie je členom eurozóny, obyvatelia v eure držia až 80 percent svojich úspor. Okrem Chorvátska má záujem vstúpiť do eurozóny Bulharsko aj Rumunsko. V Bulharsku by platba eurom bola teoreticky možná už v roku 2022, no podľa ministra financií je realistickejším scenárom skôr rok 2023. Naopak Rumunsko sa nestane členom eurozóny skôr ako v roku 2024.

5 rokov

Vedenie Volkswagenu a odborári sa dohodli na novej kolektívnej zmluve, ktorá počíta so zvyšovaním platov a len s prirodzeným poklesom zamestnanosti v nasledujúcich piatich rokoch. (TASR)

V júni sa podarilo uspieť v emisii krytých dlhopisov dvom bankám. Tatra banka ich predala za štvrť miliardy eur, Slovenská sporiteľňa za pol miliardy eur. O dlhopisy oboch bánk pritom prejavili záujem investori napríklad z Nemecka, Rakúska, zo Spojeného kráľovstva, ale aj Škandinávie. (TASR)

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.