Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Advokát: Daňové kontroly sú často účelové a absurdné

23.07.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

23.07.2019 | Jaro Polakovič

Mnoho podnikatelskych subjektov na Slovensku "optimalizuje" dane, aj ked je to uz casto za hranou. Do nakladov si daju napr. prezidentsku kampan, alebo auta, na ktorych jazdia manzelky a ini rodinni prislusnici. Vysledkom je, ze takmer 80% z nich plati dane do 2000 eur, 50% plati do 1000 eur a neustale rastie pocet tych co neplatia vobec nic. Podnikatelska etika sa zhorsuje a stat si neplni svoje povinnosti.

https://www.etrend....

23.07.2019 | Brano L.

Článok bol o DPH. Ale to Vám asi nič nehovorí.

23.07.2019 | alf1

maju svetly priklad.
no a cela verchuska neplati ani cent dani a odvodov na tu ich solidoriti z 19.380 € rocne, ktorymi si mastia vrecka v cistom popri luxusnych platoch. lebo si to sami sebe zadeklarovali ako akesi "nahrady". 1.615 € mesacne v cistom okrem platov.
podla toho tu ma priamo z ustavnej rovnosti, kazdy obcan take iste pravo poberat rocne 19.380 € v cistom, bez dani a odvodov.
alebo preco nie - verchuska nie su obcania slovenskej republiky, ale akisi ubermenschi?

24.07.2019 | marian112

pane, tento clanok je o inom. a asi nepodnikate, ked takyto vytah k podnikatelom.

23.07.2019 | olivertwist

ŠTÁT je najväčší VÝPALNÍK - to je predsa jasné, a zjavne podlieha tlaku primitívnej ulice....

23.07.2019 | zajo-

na takých ako Pastrhnák, Pobirmovaný komunista, Bulharský mafián, Strapatý, oligarchia... si nem trúfnu

23.07.2019 | Jozko Ferko

v ČR využíval finančnú správu z pozície člena vlády na likvidáciu svojich obchodných partnerov jeden slovák Nečlen ŠTB.Zlikvidoval firmy s 20 ročnou históriou presne na základe nevyplatenia vratky DPH a následného zablokovania majetku.Existujú niekoľko judikátov kde firmy súdy vyhrali, ale po rokoch súdenia sa.

23.07.2019 | Runforfun

PR právnikov. aby sme si ich najímali pri akždej záležitosti. Slušní ich nepotrebujú.

23.07.2019 | Andrej_sk

To je rovnaky blud ako ten, ze dobry vyrobok reklamu nepotrebuje. Vela stastia.

24.07.2019 | marian112

kamarat, netusis o co ide.

23.07.2019 | Roman Kanala

Je to všetko len otázka priorít. Čo je prednejšie, fungujúca ekonomika, alebo ukojený daňový úrad? Preto sú ženevskí daňováci benevolentní voči malým pochybeniam, ale nekompromisne idú po kalibašteroch. Na Zlodejsku je to samozrejme naopak.

23.07.2019 | FeroImrecze

Naši daniari si jednak netrufaju na veľké ryby resp. podnikateľských žralokov a tiež je problém že kontroly väčšinou začínajú v posledných možných dňoch lehoty. Potom sa nedivme ze vymozitelnost vysokých nedoplatkov je extrémne nízka. Napríklad ak má niekto firmu ktorej vychádza jednorazovo veľmi vysoký zisk, oplatí sa mu peniaze z firmy vytunelovat, dane nezaplatit a firmu otočiť cez 10 bielych koni až sa posledný konateľ kdesi stratí. Daniari sa na kontrolu neohlasia skôr ako o 3-4 roky kedy už peniaze budú dobre zrealizované a nikoho už nenájdu, ani doklady z toho obdobia. Keby mali povinnosť kontroly vykonávať do 1 roka od zdaňovacieho obdobia mali by oveľa vyššie šance niečo nájsť a vymôcť a nemuseli by veľké výpadky naháňať buzeraciou malých podnikateľov.

23.07.2019 | dahona8

To se začalo dít, až když infiltrovali do fin.správy své lidi, který tam nikdy neměli bejt. Okoukali to ze Slovenska. I tak zaostáváme v důmyslnosti toho, jak mafiáni přerostly na Slovensku. U nás je oligarcha přímo v čele vlády, v tom jsme Slov. předběhli. Politici podcenili řízení finanční správy. Uchopili to u nás podobně, jak i na Slovensku. Pochybné bílé límečky. Musím říci, že naši finančáci mají větší pravomoci a lepší zákony proti ohýbání kriminálníky. Na Slovensku to parádně zlumpovali. Politici. S napojením na kriminální živly.
Takže se nedivím, že právníci na Slovensku jsou posedlí zlehčovámi ekonomické trestné činnosti, a překrucují to jako chybu úředníků. Bohužel, "zákony" jsou špatně, a nahrazují se horšími. Lehký zárobek Slov. právníků, neboť na trhu je mnoho klientů, kvůli děravým zákonem.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.