Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Konečne niečo nevšedné: Ako môže veľká obrazovka pridať miesto na stole

21.07.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Máme ich pred očami celé hodiny, každý pracovný deň. Potom prídeme domov a mnohí z nás na ne pozerajú znova. Je preto trochu iróniou, že málokto sa ich výberom zaoberá. Jednoducho taký v kancelárii máme, doma je tiež nejaký.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Počítačový monitor je všadeprítomné okno do sveta práce, ale aj zábavy a je dobré venovať jeho výberu viac pozornosti. Na druhej strane je pravda, že v tomto segmente sa tak často nevšednosti neobjavujú. Keď som však postavil Samsung Space Monitor na stôl, vedel som, že to bude konečne niečo iné. To automaticky nemusí znamenať, že aj lepšie.


Unikát na stole


Že ide o trochu iný monitor, prezrádza aj väčšia škatuľa na 27-palcový monitor. V predaji je aj 32-palcová verzia a tá bude asi už ako z malého televízora. Tieto rozmery nie sú výsledkom toho, že by bol monitor sám osebe rozmerný. V balení je však veľmi neštandardný stojan. Ten je vlastne dôvodom názvu tohto výrobku. Okrem kvality zobrazovania sa totiž stará o ergonómiu na pracovnom stole. V skratke – pridáva voľné miesto. Preto slovo Space z anglického priestor.


Stojan je jednoliata plastová asi centimeter hrubá doska s kovovým jadrom. Cítiť z nej, že je stabilná a udržať hmotnosť monitora jej nerobí problém. V spodnej tretine je jednoduchý, ale efektívna je veľká skrutková príchytka. Kovová konštrukcia vo forme písmena L sa dá ešte rozšíriť posunutím tejto príchytky o jednu či dve pozície nižšie.

Neprehliadnite

Vrchná časť konštrukcie aj skrutkovej príchytky je pogumovaná pre ešte väčšiu stabilitu. Ale potom prišiel problém. V open space redakcii sú k stolom primontované predeľovacie steny. Na to treba pamätať. Tento monitor potrebuje, aby sa stôl dal od steny odsunúť. Testovanie teda muselo pokračovať v domácej pracovni. Najprv treba zacvaknúť samotnú obrazovku do vrchnej časti stojana a zaistiť ho štvoricou skrutiek.


Zdroj: Samsung

Univerzálnosť príchytu dovoľuje monitor primontovať k stolom s hrúbkou približne od 10 až po 90 milimetrov. Inštaláciu zvládne aj úplný laik v priebehu minúty. Ohybné rameno má nejaký druh vstavaného vyvažovania. Ostane v takej polohe, akú si vyberiete. Hneď som si vyskúšal, ako skvele to funguje. Samsung Space Monitor môže byť úplne prilepený k stene a zaberá minimum priestoru na stole. Vtedy je aj v najvyššej polohe, čo by malo byť to pravé pre chrbticu.


Dá sa skloniť

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.