Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O bielom prášku a iných závislostiach

22.07.2019, 06:45 | Peter Scherhaufer | © 2019 News and Media Holding

Názor | Kto by nechcel zažívať silný pocit sebadôvery, mať brisknú myseľ, schopnosť koncentrácie, uvoľnene komunikovať a navyše podávať nadštandardný výkon? Obzvlášť dnes, keď od nás práca aj spoločnosť očakávajú čoraz viac a našu osobnosť sa snažia vtesnať do tabuliek a grafov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Peter Scherhaufer-200x300

Aj to sú dôvody, prečo u nás rastie počet drogovo závislých vrátane manažérov, najmä mužov v produktívnom veku. Ich voľbou býva často kokaín. Okrem zmienených „benefitov“ prináša i čosi navyše – pocit výnimočnosti. Patrí totiž k najdrahším drogám. Gram stojí aj 100 eur.

Eufória trvá 30 až 90 minút. Dávky časom nestačia, závislí ich zvyšujú. Bez drogy nevedia podať už ani priemerný výkon. Dlhodobé užívanie narúša sebakontrolu, vyvoláva nepokoj, ničí pečeň, obličky aj kardiovaskulárny systém. V prípade predávkovania môže nastať infarkt či mozgová príhoda. Problémom je však na Slovensku aj alkoholizmus či gambling. Prečo k závislostiam vôbec dochádza?

Vo všeobecnosti ide o reakciu na problém, ktorý vidíme a neriešime alebo ho ani nechceme vidieť. Reakciou na prázdne miesto, ktoré cítime vo vnútri. Závislosť ho zaplní. A nemusí ísť len o drogy, alkohol či gambling. Závislí môžeme byť od ľudí, sexu či moci. Je to jednoduchšie, ako pátrať po starých zraneniach či vzorcoch, ktoré závislosť spustili.

Neprehliadnite

Nemali sme dostatok pozornosti od rodičov a iných autorít? Neboli sme dosť dobrí? Nedostali sme priestor ísť vlastnou cestou? Naplnenie týchto potrieb neskôr čakáme od

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.